SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, Anna Daniluk, fot. Piotr Sumara, 4 marca 2019

Wielka siatkówka w Polsce promowana na targach w Berlinie

Sześć turniejów międzynarodowych, podwójni mistrzowie świata, atrakcyjne miasta-gospodarze, nowoczesne hale i biało-czerwoni kibice – powodów, by wybrać się w tym roku na siatkówkę do Polski nie brakuje – w tym tygodniu zaprezentujemy je na międzynarodowych targach turystycznych ITB Berlin 2019.

Berlińskie targi to największe tego typu wydarzenie na świecie i jedno z czterech, w których udział bierze Polska Siatkówka. Do tej pory stoiska promujące imprezy siatkarskie w naszym kraju obecne były na targach w Helsinkach i Tel-Awiwie, a po ITB Berlin pojawią się także na targach w Moskwie. Są to wybrane eventy z branży turystycznej, wybrane wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, jako wyspecjalizowaną instytucją zajmującą się tą dziedziną z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki. Działania podczas międzynarodowych targów wpisane we wspólną strategię promocyjną Polskiej Siatkówki i Miast-Gospodarzy największych turniejów siatkarskich w Polsce w 2019 r. Katowice (Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn), Opole (Siatkarska Liga Narodów Kobiet), Łódź (EuroVolley 2019 Kobiet) i Gdańsk (Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny IO Tokio 2020).

Od środy do piątku na stoisku Polskiej Siatkówki przedstawiciele branży turystycznej, a następnie (w sobotę i niedzielę) wszyscy zainteresowani goście berlińskich targów zobaczą, co czeka na nich w polskim „Volleylandzie”. Najlepsza organizacja, najlepsi kibice, niepowtarzalne widowiska i emocje, a wszystko to w otoczeniu pięknych Miast-Gospodarzy, w których jest do zobaczenia mnóstwo atrakcji związanych z ich historią i współczesnością. Kto odwiedzi stoisko (nawiasem mówiąc, największe w polskim pawilonie na ITB Berlin) będzie miał szansę spotkać chearleaderki, naszą maskotkę – Orła, a także wielokrotnego reprezentanta Polski Marcina Prusa, z którym na specjalistycznym sprzęcie treningowym będzie można przećwiczyć podstawowe elementy siatkarskiego rzemiosła, takie jak przyjęcie i wystawa.

Biało-czerwonych kibiców do imprez siatkarskich przekonywać nie trzeba. W roku 2019 FIVB i CEV powierzyły Polsce aż sześć prestiżowych turniejów. Poza wspomnianą Siatkarską Ligą Narodów w Katowicach i Opolu oraz Interkontynentalnym Turniejem Kwalifikacyjnym IO Tokio 2020 mężczyzn w Gdańsku, w naszym kraju odbędzie się też podobny turniej kwalifikacyjny kobiet, a o tym, kto będzie jego gospodarzem poinformujemy niebawem. Do wymienionych dodać należy czterogwiazdkowy World Tour w siatkówce plażowej w Warszawie, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie, a europejską imprezą roku będzie odbywający się w czterech krajach EuroVolley siatkarek, którego polskim Miastem-Gospodarzem jest Łódź. Szczegółowe informacje poniżej.

Liga Narodów Kobiet: 21-23 maja 2019 (Opole) oraz
Liga Narodów Mężczyzn: 
31 maja – 2 czerwca 2019 (Katowice)

Liga Narodów to nowy format rozgrywek, który zastąpił Ligę Światową. W turnieju rywalizuje 16 najlepszych drużyn na świecie, które w fazie interkontynentalnej grają systemem każdy-z-każdym. Po pięciu tygodniach zmagań (trzy mecze w tygodniu), wyłoniona zostaje najlepsza szóstka, która awansuje do turnieju finałowego (Final Six) i gra o zwycięstwo w rozgrywkach. Pierwsza, inauguracyjna edycja rozegrana została w roku 2018. Final Six rywalizacji męskiej odbył się w Lille, a historyczne zwycięstwo odniosła reprezentacja Rosji. Panie rywalizowały w Nankinie w Chinach, a pierwsze miejsce zajęły Stany Zjednoczone. Reprezentacja Polski zajęła 5. miejsce (mężczyźni) i 9. miejsce (kobiety).

W tym sezonie obie reprezentacje zainaugurują tegoroczną Ligę Narodów przed własną publicznością. Kadra siatkarek w Opolu zmierzy się z Włochami (8. miejsce w rankingu FIVB), Tajlandią (14. miejsce) i Niemcami (15. miejsce). Kadra siatkarzy powalczy w Katowicach z siatkarskim „topem” - reprezentacjami Brazylii (1. miejsce w rankingu FIVB), USA (2. miejsce) i Australii (16. miejsce).

Bilety od 19 złotych, do kupienia przez ebilet.pl

World Tour Warsaw: 12-16 czerwca 2019 (Warszawa)

World Tour to prestiżowe rozgrywki w siatkówce plażowej, którym w zależności od rangi przyznawane są gwiazdki w pięciostopniowej skali. Najwyżej honorowane, pięciogwiazdkowe turnieje noszą nazwę „Major”. W tym roku do Warszawy zawita czterogwiazdkowy turniej WT. W zeszłym sezonie triumfował w nim biało-czerwony duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 mężczyzn: 9-11 sierpnia 2019 (Gdańsk)

Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – to turniej docelowy roku 2019 dla reprezentacji Polski seniorów. Mistrzowie świata chcą już w pierwszej próbie awansować do imprezy czterolecia – IO Tokio 2020 i udowodnić swoją dominację na świecie. W Gdańsku polskich siatkarzy czekają mecze z Francją (9. miejsce w rankingu FIVB), Słowenią (17. miejsce) i Tunezją (22. miejsce). 

Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 kobiet: 2-4 sierpnia 2019

Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – to wyzwanie i szansa na awans olimpijski dla biało-czerwonych zawodniczek trenera Jacka Nawrockiego. Między nimi a awansem na turniej w Tokio 2020 staną mistrzynie świata i nr 1 w rankingu FIVB – reprezentacja Serbii, a także Portoryko i Tajlandia (13. i 14. miejsce w światowym rankingu).

Mistrzostwa Europy Siatkarek - #EuroVolleyW: 23 sierpnia – 8 września 2019 (Łódź)

#EuroVolleyW czyli mistrzostwa Europy kobiet to z kolei impreza docelowa dla reprezentacji Polski seniorek. Polki zmierzą się w grupie B, która swoje mecze rozgrywać będzie w Łodzi. Oprócz biało-czerwonych w polskim mieście zameldują się Włoszki (8. miejsce w rankingu FIVB), Belgijki (19. miejsce), Słowenki (39. miejsce), Ukrainki i Portugalki (obie 52. miejsce). Nasze siatkarki zrobią wszystko by w tym czempionacie nawiązać do wspaniałych sukcesów reprezentacji na Starym Kontynencie z 2003 i 2005 roku.

Bilety już od 10 złotych, do nabycia przez ebilet.pl

 Logo itb with claim english

Terminarz:

Liga Narodów Kobiet: 21-23 maja 2019 (Opole)
Liga Narodów Mężczyzn: 31 maja – 2 czerwca 2019 (Katowice)
World Tour Warsaw: 12-16 czerwca 2019 (Warszawa)
Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 kobiet: 2-4 sierpnia 2019
Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 mężczyzn: 9-11 sierpnia 2019 (Gdańsk)
#EuroVolleyW: 23 sierpnia – 8 września 2019 (Łódź)