SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Elżbieta Poznar, fot. fivb.com, 3 czerwca 2017

Ferdinando De Giorgi: jest bardzo dobrze

Drugi dzień pobytu w Pesaro, był dla Polaków szczęśliwy – reprezentacja Polski pokonała Włochów 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23). W ostatnim dniu rywalizacji w turnieju Ligi Światowej Polska zmierzy się z Iranem.

Po tym efektownym zwycięstwie Polacy powiedzieli:

Ferdinando De Giorgi, trener reprezentaci Polski: Co mogę powiedzieć? Jest bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ graliśmy dzisiejszy mecz przeciwko Włochom, którzy przecież są dobrą drużyną – młodą, ale dobrą.Ważną rzeczą było to jak nasza defensywa reagowała na serwy Włochów. Oni dużo ryzykowali na zagrywce, ale to dobrze dla nas. Po pierwszym secie skupiliśmy się odpowiednio na tym elemencie i straciliśmy bardzo niewiele piłek w przyjęciu. Dla mnie bardzo ważne jest, że zespół reaguje w trakcie meczu i cały czas poprawia swoją grę.

Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski: Nie było dzisiaj zmęczenia po wczorajszym pięciosetowym spotkaniu. Jesteśmy dobrze przygotowani na takie turnieje, długie treningi pomagają nam w tym by kondycyjnie wytrzymywać takie spotkania. Dzisiaj Włosi mieli bardzo mocną zagrywkę, ale nasi przyjmujący i obaj libero wytrzymali wszystko co trzeba. Włochom przytrafiło się też kilka pomyłek, a nasza pierwsza akcja była kluczem do zwycięstwa. Tutaj nie ma słabych drużyn, jutro wyjdziemy w pełni skoncentrowani. Dzisiaj mamy trochę czasu żeby odpocząć i się zrelaksować, więc to zrobimy, a jutro będziemy gotowi na 100% i na pewno nie zlekceważymy naszego przeciwnika.

Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski: Zaczęliśmy pierwszego seta bardzo dobrze, ale Włosi przycisnęli zagrywką. Doskonale o tym wiedzieliśmy, że to jest ich siła i jest wielu zawodników, którzy serwują bardzo mocno, ale przetrwaliśmy tę nawałnicę. Kolejne dwa sety były pod naszą kontrolą, czwarty set i dwie włoskie zmiany trochę nas wytrąciły, ale daliśmy radę i wyszarpaliśmy na parkiecie to zwycięstwo. Bardzo się cieszymy, że się nie poddaliśmy.

Niedziela, 4.06.2017
Włochy – Brazylia, 14.00
Polska – Iran, 17.00

Mecze Ligi Światowej w Polsce 15 czerwca (Katowice), 17 i 18 czerwca (Łódź) z udziałem Polski, Iranu, Rosji i USA.

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/liga-swiatowa/

 

Autor/Źródło: Elżbieta Poznar