SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. pzps.pl, 2 czerwca 2017

EUROVOLLEY POLAND 2017: obrońcy tytułu już w formie

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Belgii, Holandii, Turcji oraz obrońcy tytułu Francji, która jest już w bardzo dobrej formie i pewnie wywalczyła w Lyonie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Reprezentacja Francji o bilet na Mundial 2018, który zostanie rozegrany w Bułgarii i we Włoszech rywalizowała w Lyonie z Azerbejdżanem, Islandią, Niemcami, Turcją i Ukrainą. Decydujące spotkanie, którego stawką był awans rozegrała właśnie drużyny Niemiec i Francji. Wyrównane spotkanie ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli Francuzi 3:0. Kluczem do zwycięstwa okazał się szczelny blok, tylko w tym elemencie Trójkolorowi zdobyli piętnaście punktów.

- Jeśli chodzi o naszą grę blokiem to zrobiliśmy coś niesamowitego. Ogromną pracę wykonaliśmy przed meczem. Dobrze przeanalizowaliśmy grę rozgrywającego przeciwników. W jednym meczu blokiem zdobyliśmy piętnaście punktów. To dowód na to, że można osiągnąć taki wynik. Ponadto świetny poziom przyjęcia utrzymał Jenia Grebennikov. Do tego swoją dobrą grą wspierał go Trevor Clevenot i Julien Lyneel - powiedział Laurent Tillie, szkoleniowiec francuskiej drużyny.

I dodał - To zwycięstwo jest czymś więcej niż tylko kwalifikacją do mistrzostw światów. To pokolenie potwierdza, że jest poważnym kandydatem na kolejne igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Drużyna jak zawsze była zmotywowana. Przed meczem zawarliśmy układ - najpierw awans na mistrzostwa świata, a potem wakacje.

Tak łatwej wygranej nie spodziewał się kapitan Francji. - Nie spodziewaliśmy się takiego zwycięstwa. Niemożliwe jest poznanie scenariusza meczu przed jego rozpoczęciem, ale w poprzednich spotkaniachpotwierdziliśmy, że jesteśmy zespołem o dużym potencjale. Udało się nam wypracować dużą pewność siebie. To wspaniały komfort pracy, dzięki czemu nasza gra była idealna podczas turnieju kwalifikacyjnego - wyznał Benjamin Toniutti, doskonale znany z gry boiskach PlusLigi.

Autor/Źródło: Katarzyna Porębska