SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jerzy Sasorski - Oficer prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie, fot. Mateusz Chwajoł - ZIS Kraków, 1 czerwca 2017

Premiera polskiej Maskotki EUROVOLLEY POLAND 2017: Orzeł przyfrunął do Krakowa

1 czerwca, w Dzień Dziecka, w Krakowie, podczas turnieju drużyn szkolnych i amatorskich odbyła się premierowa prezentacja polskiej Maskotki Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017. Tą Maskotką jest ORZEŁ.  

Po spotkaniu w hali Towarzystwa Sportowego Wisła z uczestnikami  Mini Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, Orzeł pofrunął do centrum miasta. Przed Magistratem miał miłą pogawędkę z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim, a na Rynku Głównym – w asyście uroczych siatkarek – zabawiał mieszkańców i turystów. 

W czwartkowej intronizacji Orła na Maskotkę EUROVOLLEY Poland 2017 wzięli udział: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Jacek Sęk – Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie,  Andrzej Lemek – Prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Ambasadorowie EUROVOLLEY Poland 2017 w Krakowie – Józefa Ledwig, Magdalena Śliwa, Wacław Golec, Krzysztof Ignaczak i Grzegorz Wagner, Prezes TS Wisła Piotr Dunin-Suligostowski i Prezes Honorowy TS Wisła Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

Wydarzenie stało się okazją do przeprowadzenia atrakcyjnego konkursu. Szóstka szczęśliwców, która złapała piłki rzucone przez Ambasadorów otrzyma podwójne zaproszenia na wszystkie mecze Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 w TAURON Arenie Kraków. Rozdawane były również gadżety ME.

Kraków-Miasto Gospodarz Mistrzostw, od 24 sierpnia do 3 września podejmie najpierw w fazie grupowej ekipy Rosji, Bułgarii, Słowenii i Hiszpanii, a od fazy pucharowej – także reprezentację Polski i inne czołowe zespoły

W TAURON Arenie Kraków zostanie rozegranych aż 14 meczów – 6 grupowych i 8 pucharowych, w tym dwa play off,  dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały, mecz o 3. miejsce i wielki finał o złoty medal i mistrzostwo Starego Kontynentu, którego bronią Francuzi.

Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/

Autor/Źródło: Jerzy Sasorski - Oficer prasowy EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie, fot. Mateusz Chwajoł - ZIS Kraków