SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Autor/Źródło: Jakub Bochenek (GKS Katowice), 30 maja 2017

W Katowicach młodzież kocha siatkówkę i utożsamia się z dyscypliną

W Katowicach Mieście-Gospodarzu EUROVOLLEY POLAND 2017 zakończyła się akcja "Kato Volley". Była to kolejna impreza, która została rozegrana przy okazji promocji kontynentalnego czempionatu.

"Kato Volley" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Projekt miał na celu aktywizację uczniów katowickich szkół gimnazjalnych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej.

Przez kilka tygodni reprezentacje 10 katowickich szkół gimnazjalnych pod okiem swoich trenerów oraz siatkarzy GKS-u Katowice przygotowywały się do wielkiego finału, który w minioną sobotę rozegrano w hali Ośrodka Sportowego "Szopienice".

Zespoły zostały podzielone na grupy, w której każdy grał z każdym. Rywalizacja była zacięta i niezwykle ciekawa już od pierwszych spotkań. Ostatecznie najlepsze w swoich grupach  okazały się gimnazja nr 4 i 20, które spotkały się w wielkim finale. W decydującym meczu nie brakowało emocji, a z triumfu w pierwszej edycji turnieju cieszyli się uczniowie z gimnazjum nr 4.

- Takie akcje niezwykle cieszą, bo pokazują, że młodzież kocha siatkówkę i utożsamia się z dyscypliną, a także z klubem. Poziom turnieju finałowego był naprawdę solidny. Może w przyszłości, któryś z zawodników pojawi się w szeregach GKS-u Katowice? - zastanawiał się trener Grzegorz Słaby, który jako przedstawiciel klubu wręczał medale uczestnikom turnieju.

"Kato Volley" to nie jedyna akcja, jaka miała miejsce w Katowicach Mieście-Gospodarzu EUROVOLLEY POLAND 2017 przy okazji promocji stolicy woj. śląskiego. Na początku roku w kilku katowickich szkołach podstawowych miała miejsce impreza "Zagraj w Spodku". Akcja osiągnęła pełny sukces, bowiem w otwartych treningach uczestniczyło prawie 700 dzieci, które mogły spotkać się z siatkarzami GKS-u Katowice oraz z trenerem Piotrem Gruszką. Wielki finał miał miejsce w Spodku i poprzedzał Siatkarskie Derby Śląska, a więc mecz GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel.

Katowice będą jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017, a fazie grupowej zagrają tam zespoły Francji, Belgii, Holandii i Turcji. W Spodku, legendarnej hali rozegrane też zostaną po dwa spotkania play off i ćwierćfinału czempionatu.

Autor/Źródło: Jakub Bochenek (GKS Katowice)