SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk, fot. Zenit Kazań, 30 maja 2017

Siergiej Szlapnikow: do mistrzostw Europy będziemy dobrze przygotowani

Kraków to jedno z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Swoje mecze rozegrają tam zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. W Grodzie Kraka odbędą się też po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal.

Jednym z uczestników fazy grupowej będzie Rosja, która w niedzielę wywalczyła awans do mistrzostw świata w 2018 roku, zwyciężając w Tallinie w rywalizacji w grupie D. Sborna wygrała wszystkie spotkania, wyprzedzając m.in. Estonię, która zajęła drugie miejsce i będzie miała jeszcze szansę w barażu w lipcowym barażu. Rywalami podopiecznych trenera Gheorghe Cretu będą ekipy Niemiec, Słowacji, Belgii, Białorusi i Hiszpanii.

Poza Rosją awans wywalczyły zespoły Francji, Holandii, Słowenii, Serbii i Finlandii. Udział w MŚ 2018 mają zapewnione też Polska (obrońca trofeum) oraz Bułgaria i Włochy (gospodarze).

- W stolicy Estonii zrealizowaliśmy nasz główny cel w pierwszej części sezonu. Oczywiście towarzyszą nam teraz pozytywne emocje. Z takim zespołem można wykonywać wiele zadań. Mamy wystarczająco długą ławkę, która pomogła nam zrobić wynik - powiedział trener Siergiej Szlapnikow.

Rosja w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ 2018 pokonała Estonię 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:19). Siergiej Szlapnikow podkreślił, że ważnym elementem w odniesieniu zwycięstwa była zagrywka. - Maksim Żygałow w drugim secie pokazał, że serwis opanowaliśmy już w poważnym stopniu. Po wyrównaniu stanu meczu z zawodników spadł ciężar odpowiedzialności i było już łatwiej.

Po turnieju kwalifikacyjnym w Tallinie Rosjanie od razu udali się na zgrupowanie do Nowogorska. Następnie odlecą do Kazania, gdzie czeka ich pierwszy weekend Ligi Światowej. - Natomiast Siergiej Grankin, Maksim Michajłow, Artiom Wolwicz, Artiom Jermakow i Jurij Bierieżko będą odpoczywać, reperować zdrowie - powiedział Siergiej Szlaponikow.

W pierwszy weekend Ligi Światowej od 2 do 4 czerwca Rosja zagra w Kazaniu z Argentyną, Bułgarią i Francją. Na LŚ Siergiej Szlapnikow powołał młodych zawodników. - Mistrzostwa w Polsce są bardzo ważnym turniejem. Będziemy do niego dobrze przygotowani – zakończył trener reprezentacji Rosji.

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk, fot. Zenit Kazań