SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 10 grudnia 2013

Jutro o 10.00 w hali sportowej w katowickich Szopienicach finał akcji społecznej „Lubię Siatkę”.

Jutro o 10.00 w hali sportowej w katowickich Szopienicach finał akcji społecznej „Lubię Siatkę”.

Twarzami akcji są między innymi aktorka Anna Guzik i szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały. Akcja „Lubię Siatkę” to jeden z wielu elementów promocji przyszłorocznych siatkarskich Mistrzostw Świata Mężczyzn – Polska 2014’, których finał rozegrany zostanie w katowickim Spodku. We wrześniu w ramach tej akcji uruchomiony na ulicy Mariackiej został specjalny zegar odmierzający czas do startu mistrzostw. W stolicy Górnego Śląska naprawdę lubią siatkę. 

Teraz więcej o samej Akacji Społecznej „Lubię Siatkę”:

To już kolejny rok, kolejna odsłona, trwającej od roku 2011, AKCJI SPOŁECZNEJ promującej siatkówkę, jako dyscyplinę sportową wśród młodzieży szkolnej uczęszczającej do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na terenie miasta Katowice. Głównym celem Akcji jest zainteresowanie młodych ludzi uczestnictwem w wielu imprezach związanych z Mistrzostwami Świata w 2014 roku, których miasto Katowice jest gospodarzem. Symbolem Akcji stała się pozytywna, uśmiechnięta postać siatkarza.

Organizatorzy skupiają się nie tylko na osobach uprawiających sport, ale przede wszystkim na wszystkich uczniach, bez wyjątku, niekoniecznie związanych czynnie z uprawianiem siatkówki. Chodzi także, a może przede wszystkim, o tych uczniów, którzy z różnych powodów rezygnują z uprawiania sportu bądź po prostu, mają inne zainteresowania. Dla nich zorganizowano konkursy: fotograficzny, wideo, komiksowy i literacki. Konkursy te, były na tyle różnorodne, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Udział w konkursach był nagradzany fantastycznymi nagrodami. Laureatom konkursów, w trakcie meczu Ligi Światowej na płycie pełnego kibiców Spodka, wręczono atrakcyjne i cenne nagrody rzeczowe: tablety – iPady. Zorganizowano również konkurs na najpopularniejszy projekt koszulki siatkarskiej. Do konkursu zgłoszone zostały 74 projekty(!), a w głosowaniu na nie oddano w sumie ponad 8.000 głosów! Trwająca od września do grudnia Akcja koncentrowała się na wspomaganiu organizacji wszelkiego rodzaju inicjatyw, mających na celu propagowanie siatkówki, zasad fair play oraz zdrowego, sportowego stylu życia. W sumie w tym czasie wsparliśmy ponad 50 imprez, turniejów i rozgrywek różnego szczebla. Akcja wspierała także aktywne szkoły i najbardziej zaangażowanych nauczycieli. Na grudniowy finał zostały zaproszone te szkoły, które w ciągu roku były najbardziej aktywne a ich uczniowie brali najszerszy udział w zabawach i konkursach. Akcja promowana była poprzez stronę www.lubiesiatke.pl oraz fanpage w mediach społecznościowych.

Kilka liczb: zasięg Akcji na fanpage'u w trakcie trwania konkursów – 271 551 osób; zasięg postów -15.000 – 35.000; ilość tzw. polubienia strony na facebooku (stan na 9 grudnia 2013) – 2.716.