SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

herosi.eu/JU, 24 września 2013

Podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 trwają wyjątkowe licytacje charytatywne na rzecz wyposażenia nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz budowę stacjonarnego hospicjum w Policach.

Koszulki gwiazd polskiej i światowej siatkówki Bartosza Kurka, Michała Winiarskiego, Michała Ruciaka, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego, Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego, Georga Grozera czy Jochena Schöpsa już wkrótce mogą trafić w ręce kibiców! Podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 trwają wyjątkowe licytacje charytatywne na rzecz wyposażenia nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz budowę stacjonarnego hospicjum w Policach.

Na potrzeby licytacji charytatywnych udało się zgromadzić pokaźną ilość koszulek pochodzących od gwiazd siatkówki: Leandro Vissotto, Bruno Rezende, Sidão (Brazylia), Georg Grozer, Christian Dünnes (Niemcy), Jochen Schöps (koszulka Resovii Rzeszów), Miguel Falasca (Hiszpania), Wytze Kooistra (Holandia), Nicolas Uriarte, Luciano De Cecco (Argentyna), Valerio Vermiglio (koszulka Zenitu Kazań), Giacomo Sintini (koszulka Trentino Volley), Emanuele Birarelli (Włochy), Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Ruciak, Mariusz Wlazły oraz Paweł Zagumny. Na części koszulek znajdują się także autografy zawodników. Podczas aukcji będzie można wylicytować także koszulki reprezentacyjne zawodników z Islandii, Rumunii, Danii, Norwegii oraz Australii (koszulka z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, z autografami reprezentacji). Aukcje charytatywne rozpoczęły się w serwisie ebay.com już 20 września i potrwają do 6 października.

Proces pozyskiwania koszulek na licytacje, w który zaangażowane były osoby z całego świata, trwał ponad rok. Ludzie dobrego serca z Norwegii, Islandii, Rumunii, Włoch, Australii, Danii i Polski chętnie włączyli się w ten projekt. Połączyły ich dwie rzeczy: siatkówka i chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Dzięki ich zaangażowaniu udało się przygotować unikalną akcję opartą na licytacji koszulek siatkarskich na rzecz Fundacji Herosi i Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, współtwórcy akcji.

Aukcje charytatywne wspiera wystawa wyjątkowych zdjęć, powstała dzięki współpracy z siatkarzami. Fotografie przedstawiają podopiecznych Fundacji Herosi, Hospicjum w Policach, ich rodziców, wolontariuszy, a także personel medyczny Instytutu Matki i Dziecka, w koszulkach siatkarskich, które trafią na licytacje. Autorami zdjęć są Sylwia Dąbrowa i Gracjan Broda.

Wystawa zdjęć prezentowana była już publiczności podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Od 20 września będzie można ją oglądać podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 w Ergo Arena w Gdańsku.

Szczegóły pod poniższym linkiem:

http://www.herosi.eu/siatkowka/986-charytatywne-licytacje-koszulek-gwiazd-siatkowki-na-rzecz-fundacji-herosi-i-hospicjum-w-policach