SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 4 września 2013

W środę, w katowickim Pałacu Goldsteinów odbyła się konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Turniejowi Miast Partnerskich o nagrodę Prezydenta Katowic – KATOWICE 2013 VOLLEYBALL PARTNER CITIES CUP.

W środę, w katowickim Pałacu Goldsteinów odbyła się konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowemu Turniejowi Miast Partnerskich o nagrodę Prezydenta Katowic – KATOWICE 2013 VOLLEYBALL PARTNER CITIES CUP.

Wrześniowy turniej jest jednym z elementów działań promocyjnych związanych z przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014.

W konferencji wzięli udział Piotr Uszok – Prezydent Katowic, miasta – gospodarza finału Mistrzostw Świata – Polska 2014, Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Krystyna Siejna – Wiceprezydent Katowic oraz Rober Walczak – Dyrektor Turnieju.

W turnieju, który zaplanowany jest na 12 i 13 września w katowickiej hali sportowej w Szopienicach wystąpią młode zespoły z miast partnerskich stolicy Śląska: Alter Donieck i VK Košice – Šaca oraz drużyny Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i gospodarzy – Czarnych Katowice. Jedną z wieli atrakcji towarzyszącej rywalizacji siatkarskiej młodzieży będzie pokaz akrobatek i akrobatów sposobiących się do mistrzostw Europy w Lizbonie.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie obecność na trybunach katowickiego Spodka podczas turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn – Polska 2014.

Inaugurację „KATOWICE 2013 VOLLEYBALL PARTNER CITIES CUP” poprzedzi symboliczne uruchomienie zegara odliczającego czas do startu Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn – Polska 2014. To wydarzenie zaplanowano na 10 - go września na ulicy Mariackiej w Katowicach a towarzyszyć mu będzie przekazanie młodzieży 2014 dedykowanych piłek siatkarskich.

Patronami wydarzeń są aktorka – Anna Guzik, były trener reprezentacji Polski – Waldemar Wspaniały oraz znakomity przed laty reprezentacyjny siatkarz, mieszkaniec Katowic – Rafał Musielak.

Wszystkie wymienione działania prowadzone są w ramach Akcji Społecznej katowickiego magistratu „Lubię siatkę”.

Przypominamy, że w pierwszych historycznych, polskich  mistrzostwach globu wystąpią 24 drużyny, które zagrają w sześciu miastach: Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy i Krakowie.