SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

16 lipca 2010

Jury Akademii Polskiej Siatkówki dokonało wyboru w konkursie na najlepsze opracowanie w zakresie „Metodyki nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego”. Do wyboru: zagrywka, przyjęcie, wystawa, blok, obrona lub atak.

Jury Akademii Polskiej Siatkówki dokonało wyboru w konkursie na najlepsze opracowanie w zakresie „Metodyki nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego”. Do wyboru: zagrywka, przyjęcie, wystawa, blok, obrona lub atak. 


Konkurs skierowany był do instruktorów, trenerów, nauczycieli, studentów i naukowców, posiadających doświadczenie w zakresie metodyki nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce.


Ze względu na wysoki poziom merytoryczny i nowatorskie podejście do wskazanej tematyki laureatem konkursu został Robert Bałuszyński za pracę pt. „Metodyka nauczania i doskonalenie zagrywki szybującej  w wyskoku (jump float)”.  Zwycięzca otrzyma notebook T500 firmy Lenovo, Sponsora Polskiej Siatkówki. Nagrodzona praca zostanie opublikowana na stronie www.akademiasiatkowki.com.pl


Celem konkursu było kształtowanie i dalszy rozwój pozytywnych postaw w środowisku siatkarskim prezentujących nowatorskie podejście do wykorzystywania efektywnych technik treningu siatkarskiego.
    Komisja w składzie Ryszard Bosek, Krzysztof Felczak, Grzegorz Grządziel, Wojciech Jędrzejewski, Ireneusz Mazur, Alojzy Świderek i Andrzej Warych oceniła prace pod kątem  zawartości merytorycznej, poziomu naukowego, wartości metodycznych oraz zgodności z nowoczesnymi metodami treningu sportowego.
- Gra w siatkówkę zaczyna się od zagrywki, która obok przyjęcia jest jednym z dwóch elementów, które umożliwiają zainicjowanie gry. O wyjątkowości tego elementu stanowi również fakt, że jest jedyną czynnością techniczną w siatkówce, w pełni kontrolowaną i zależną od jednego zawodnika – argumentował w swojej pracy Robert Bałuszyński.

    Nagrodzona praca w sposób szczegółowy wyjaśnia wszystkie elementy treningu  związanego z nauką i techniką wykonania zagrywki szybującej. Przedstawiony sposób prezentacji tego elementu gry jest nowoczesny i w pełni metodyczny. Dzięki temu opracowaniu szkoleniowcy siatkówki za pośrednictwem www.akademiasiatkowki.com.pl będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy i wykorzystania jej podczas treningów.


    Zgodnie z założeniami regulaminowymi Komisja Konkursu wyróżniła jeszcze dwie prace. Drugie miejsce w konkursie zajął Kacper Osuch za pracę pt. „Metodyka nauczania zbicia tenisowego”, a trzecie Jarosław Jeznach autor pracy pt. „Metodyka nauczania bloku w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego”.


    Zwycięzcom gratulujemy wysokiego poziomu merytorycznego nagrodzonych prac oraz prezentowania pozytywnych postaw w środowisku siatkarskim w zakresie udostępniania wiedzy i dzielenia się zdobytymi doświadczeniami, a wszystkich tych, którzy nie wzięli udziału w tej edycji Konkursu zapraszamy do udziału w kolejnych.


    Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Akademii, na której systematycznie zamieszone zostają materiały tematyczne, opinie na temat publikacji siatkarskich, recenzje, słownik terminów siatkarskich i wiele innych przydatnych zarówno dla kadry szkoleniowej, siatkarzy jak i kibiców. Dzięki wymianie wiedzy za pośrednictwem portalu wypełniamy misję Akademii i przyczyniamy się do rozbudowy zaplecza Polskiej Siatkówki.