SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 26 kwietnia 2017

W środowe popołudnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku miała miejsce serdeczna uroczystość pożegnania absolwentek i absolwenta, którzy zakończyli siatkarską i szkolną edukację, a niebawem przystąpią do egzaminu dojrzałości.

W środowe popołudnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku miała miejsce serdeczna uroczystość pożegnania absolwentek i absolwenta, którzy zakończyli siatkarską  i szkolną edukację, a niebawem przystąpią do egzaminu dojrzałości.

W pożegnaniu dziesięciu dziewcząt i jednego chłopaka wzięli udział: Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Grzegorz Kotowicz – Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, Grzegorz Wagner Dyrektor placówki, grono pedagogiczne, koleżanki z młodszych klas oraz rodzice.

Ta szkoła kształci elitę naszej dyscypliny i możecie być dumnymi, że jesteście takimi naszymi „rodzynkami”. Przed Wami kolejne wyzwania. Życzę Wam byście trafiły do dobrych klubów i tak nadal podnosiły swe umiejętności. Liczę na to, że nadal będziemy regularnie spotykać się z Wami, jako kadrowiczkami różnych kategorii wiekowych, aż do seniorskiej. Życzą Wam sukcesów sportowych i gry na igrzyskach olimpijskich. Pamiętajcie także o nauce, bo kariera sportowa, kiedyś się kończy, a zdarza się, że kończy się nieoczekiwanie. Dziękuję także Waszym rodzicom, że dali nam tak wspaniałe dzieci – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

 – Dowiodłyście, że sport można łączyć z nauką. Mam nadzieję, ze był to dobry dla Was czas. Czas, gdzie były łzy i zwątpienia, ale przeważał czas uśmiechu i radości. Życzę Wam powodznia podczas matury i udanego startu w dorosłe życie… i pamiętajcie: drzwi szkoły zawsze stoją przed Wami otworem – tak żegnał absolwentki Grzegorz Wagner, Dyrektor SMS PZPS Szczyrk.

Mury szkoły w Szczyrku opuszczają: Kacper Duda, Aleksandra Lipska, Agata Michalewicz, Adrianna Muszyńska, Aleksandra Muszyńska, Julia Nowicka, Kinga Różyńska, Oliwia Różański, Maria Stenzel, Martyna Świrad, Aleksandra Żurawska.

Uroczystość miała bardzo pomysłową i urozmaiconą oprawę artystyczną – dowodzącą, że siatkarska młodzież oraz grono pedagogicze w Szczyrku są utalentowani na różnych polach i mają ogromne poczucie humoru.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego PZPS powstała w roku 1995. Jej pierwszą siedzibą był Sosnowiec. O roku 2014 funkcjonuje na terenie COS OPO w Szczyrku, który jest tradycyjną bazą przygotowań seniorskiej reprezentacji kobiet. Od ubiegłego roku szkoła nosi imię Agaty Mróż-Olszewskiej, znakomitej reprezentantki Polski, która odeszła od nas za wcześnie.