SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 18 lutego 2017

Wisła Warszawa zajęła pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym I ligi siatkarek. Zespół trenera Mirosława Zawieracza już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w tej części rywalizacji.

Wisła Warszawa pokonała w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy NOSiR 3:0 (25:14, 25:16, 25:20) w meczu ostatniej kolejki I ligi siatkarek. MVP spotkania została Marta Wellna.

Zespół trenera Mirosława Zawieracza już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tej części rozgrywek. Zgromadził 57 pkt. Druga była Proxima Kraków 44, a trzeci Joker Mekro Energoremont Świecie 41 pkt.

Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku przegrał w sobotę z Proximą Kraków  0:3  (21:25, 23:25, 23:25) i zajął w sezonie zasadniczym szóste miejsce z 27 punktami.

Teraz I lidze siatkarek rozpocznie się faza play offów. SMS PZPS nie weźmie w nich udziału. - Nasze uczennice zagrają teraz w swoich klubach w turniejach o mistrzostwo Polski juniorek i kadetek.Grania będzie sporo. Poza tym mają też dużo nauki w szkole, niektóre czeka matura. 27 kwietnia nasza kadra rozpocznie przygotowania do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata U 20, który zaplanowany został w maju w Wieliczce - powiedział trener reprezentacji juniorek Wisław Popik.

W meczu z Proximą SMS PZPS grał w składzie: Martyna Świrad, Adrianna Muszyńska, Olivia Różański, Natalia Murek, Julia Nowicka, Kinga Różyńska, Aleksandra Muszyńska, Julia Szczurowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Bałuk, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska, Maria Stenzel (L), Justyna Łysiak (L). Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka