SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 18 października 2014

Podczas V Jubileuszowej Gali Sportu i Biznesu Fundacji im. Feliksa Stamma reprezentacja Polski siatkarzy i jej trener, Stephane Antiga zostali uhonorowani statuetkami Ambasadora Sportu.

Podczas V Jubileuszowej Gali Sportu i Biznesu Fundacji im. Feliksa Stamma reprezentacja Polski siatkarzy i jej trener, Stephane Antiga zostali uhonorowani statuetkami Ambasadora Sportu.

W imieniu reprezentacji statuetki odebrali Karol Kłos i Andrzej Wrona, którzy na uroczystość na Stadionie Narodowym w Warszawie dotarli wprost z treningu w Bełchatowie.

Bardzo zależało nam abyśmy mogli reprezentować naszych kolegów podczas tej gali i podziękować kapitule za tę prestiżową statuetkę. To ważne dla nas wszystkich wyróżnienie. Zdążyliśmy do Państwa dzięki umiejętnościom zawodowego kierowcy i policyjnej eskorcie… ale wysiadaliśmy z samochodu pod stadionem na lekko miękkich nogach. Nie mniej dziękujemy Panie kierowco – powiedział Andrzej Wrona.

Kiedyś marzyłem, żeby zostać mistrzem świata, odbierać nagrody i przejechać się z Krzysztofem Hołowczycem. Dzisiaj spełniło się moje ostatnie marzenie i nie był konieczny Pan Hołowczyc. Faktycznie nogi drżały, tak po tempie podróży, jak i z emocji związanych z takim wspaniałym wyróżnieniem naszej drużyny. Dziękujemy bardzo – dodał Karol Kłos.

Stephane Antiga nie krył, że jest zaszczycony nagrodą, szczególnie że została przyznana przez fundację jednego z najwybitniejszych trenerów świata – Feliksa „Papy” Stamma. – To wielki honor być docenionym przez Fundację, której patronem jest tak wielki trener, jak Feliks Stamm. To Pan Stamm doprowadził polski boks do największych sukcesów. Sprawił, że w tamtym czasie sport stał się sportem narodowym. Myślę, że teraz czas na siatkówkę.

Wystąpienia trenera i naszych reprezentantów zostały przyjęte przez środowiska sportu i biznesu niezwykle gorąco a przedstawiciele siatkówki, które reprezentował także Mariusz Prudel, kadrowicz w siatkówce plażowej byli najbardziej zaangażowanymi i zapracowanymi podczas gali. Liczba zdjęć i autografów był imponująca.

 

Gala Sportu i Biznesu organizowana jest corocznie przez Fundację im. Feliksa Stamma, której przewodzi jego prawnuczka, Paula Joanna Stamm.

Prestiżowe statuetki Ambasadora Sportu to symbol dumy i satysfakcji dla wyjątkowych ludzi, którzy reprezentują i wspierają polski sport olimpijski.