SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 11 października 2014

Kilkuminutowa owacja na stojąco poprzedziła wręczenie okazałej statuetki dla laureatów nagrody specjalnej plebiscytu „Polacy z werwą” – siatkarzy reprezentacji Polski. Mistrzów świata uhonorował Jacek Krawiec, prezes PKN ORLEN i Krzysztof Materna – reżyser imponującej ceremonii drugiej edycji konkursu, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Kilkuminutowa owacja na stojąco poprzedziła wręczenie okazałej statuetki dla laureatów nagrody specjalnej plebiscytu „Polacy z werwą” – siatkarzy reprezentacji Polski. Mistrzów świata uhonorował Jacek Krawiec, prezes PKN ORLEN i Krzysztof Materna – reżyser imponującej ceremonii drugiej edycji konkursu, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie.

NAGRODA SPECJALNA DLA POLSKICH SIATKARZY

Kapituła II edycji Plebiscytu „Polacy z werwą”, w skład której weszli Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec, przewodniczący zespołów jurorskich oraz przedstawiciele patronów medialnych przyznała Nagrodę Specjalną reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Wyróżnienie to przyznawane jest za  szczególny i oryginalny wkład w popularyzację dziedzin życia odpowiadających kategoriom plebiscytu.

Wybitni sportowcy sprawili ogromną i długo wyczekiwaną radość całej Polsce. Trzeba było bowiem aż 4 dekad, by oglądać odniesiony w sporcie drużynowym, sukces tej miary. Równo 40 lat po triumfie złotej kadry Huberta Wagnera kolejni zawodnicy weszli na siatkarski szczyt. Ten sukces to suma talentów wszystkich zawodników i zbiorowego dążenia do niezawodności. Drużyna skromnych, pracowitych siatkarzy rozpaliła serca Polaków. To oni uosabiają prawdziwego sportowego ducha, gdzie liczy się ciężka praca, gra fair play oraz zespołowość. To dzięki nim Polacy mogą być dumni z osiągnięć rodaków. Dzięki nim siatkówka to znów nasz sport narodowy.

Prezes Jacek Krawiec, złożył mistrzom świata serdeczne gratulacje, podziękował za piękne emocje i dodał, że jego koncern podjął decyzję o wsparciu Grzegorza Boćka, siatkarza który wskutek choroby nowotworowej musiał zawiesić karierę. Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski nie krył wzruszenia spontanicznym i gorącym powitaniem publiczności obecnej w Teatrze Wielkim oraz samym wyróżnieniem. Oto bowiem siatkarze reprezentacji Polski znaleźli się w gronie postaci wybitnych –laureatów plebiscytu „Polacy z werwą”.

W tym roku do grona  wyróżnionych dołączyli dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński, dr hab. Magdalena Król,  Monika Selin, Natalia Paszkowska, Konrad Sierzputowski, Bartłomiej Wąsik oraz Zbigniew Bródka.

Tym samym Jury Plebiscytu, którego inicjatorem jest PKN ORLEN, doceniło wkład tych młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi w rozwój nowoczesnej Polski. To ich osiągnięcia zmieniają oblicze światowej medycyny i nauki, realnie wpływając na poprawę jakości naszego życia. Trzydziestoparolatkowie zdobywają dziś najważniejsze nagrody w międzynarodowym designie i architekturze, a młodym polskim pianistą i aranżerem zachwycają się krytycy i recenzenci na całym świecie. Swoim entuzjazmem i duchem walki zarażają kolejne młode pokolenia.

Laureaci tytułu „Polacy z werwą” 2014

  • w kategorii Medycyna: dr hab. n. med. Przemysław Juszczyński,
  • w kategorii Nauka: dr hab. Magdalena Król,
  • w kategorii Ochrona środowiska: Monika Selin,
  • w kategorii Design i architektura: Natalia Paszkowska,
  • w kategorii Innowacje w biznesie: Konrad Sierzputowski,
  • w kategorii Kultura i sztuka: Bartłomiej Wąsik
  • w kategorii Sport: Zbigniew Bródka

Nagrody przyznawane w Plebiscycie to rodzaj grantu w wysokości 50 tys. zł., który może być przeznaczony wyłącznie na rozwój działalności zawodowej, artystycznej lub sportowej. Taki grant otrzymał każdy z 7 Laureatów. Nagrodzie finansowej towarzyszyła też cenna statuetka autorstwa Pawła Althamera, którą zwycięzcy odbierali z rąk jurorów: prof. Magdaleny Fikus, prof. Zbigniewa Gacionga, Tomasza Sielickiego, Leszka Możdżera, Tomasza Sadurskiego, Jacka Bożka oraz Tomasza Majewskiego.

Uroczystość w Teatrze Wielkim uświetniło widowisko w reżyserii Krzysztofa Materny. Na scenie wystąpił między innymi Adam Sztaba, któremu towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Nie zabrakło również gwiazd muzyki rozrywkowej. Julia Marcell połączyła świeżość i energię koncertowego składu z ciekawymi aranżacjami. Ukoronowaniem wieczoru był koncert brytyjskiego jazzmena Jamiego Culluma. Muzyk oczarował publiczność niezwykłą umiejętnością zacierania granic w swoich unikatowych kompozycjach z pogranicza jazzu, popu i rocka .