SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 29 maja 2014

Stadion Narodowy w Warszawie był miejscem kolejnego posiedzenia Sejmowej Podkomisji stałej ds. przygotowań Polski do FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 i Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016.

Stadion Narodowy w Warszawie był miejscem kolejnego posiedzenia Sejmowej Podkomisji stałej ds. przygotowań Polski do FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 i Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016.

Miejsce spotkania, wskazane przez Pawła Papke – Przewodniczącego Podkomisji nie było przypadkowe. – W tym miejscu 30 sierpnia dojdzie do wydarzenia bezprecedensowego w historii sportu. Po raz pierwszy Ceremonia i Mecz Otwarcia siatkarskich mistrzostw globu odbędzie się na obiekcie piłkarskim. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest to kolosalne zadanie stojące przed organizatorami i operatorem stadionu. Dlatego chcemy się dowiedzieć, jaki jest stan przygotowań do tego wydarzenia, jak i całego turnieju – powiedział na wstępie szef Podkomisji.

W imieniu organizatorów, Polskiego Związku Piłki Siatkowej w posiedzeniu podkomisji udział wzięli: Tomasz Karasiński – Dyrektor Zarządzający PZPS, Wojciech Czayka – Dyrektor Zarządzający Komitetu Operacyjnego FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 i Ewa Grzegorczyk – Dyrektor Administracyjny Komitetu Operacyjnego FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Przygotowania idą zgodnie z planem. Realizujemy poszczególne punkty harmonogramu i tak de facto, już dzisiaj moglibyśmy rozpoczynać turniej finałowy – powiedział Wojciech Czayka. – Naturalnie takie wyzwanie, jak Ceremonia i Mecz Otwarcia na płycie stadionu piłkarskiego z udziałem 62 tysięcy widzów są wydarzeniami absolutnie niestandardowymi i dlatego też wymagają niestandardowych działań. Jednak mamy koncepcje i konsekwentnie je wdrażamy – dodał Dyrektor Czayka.

Jesteśmy bardzo dumnie z faktu, że Stadion Narodowy będzie miejscem tak ważnego wydarzenia. Kooperacja z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej układa się bardzo harmonijnie. Plan prac dopracowany jest bardzo szczegółowo, bowiem przełom sierpnia i września jest bardzo bogaty w wydarzenia na naszym obiekcie – poinformował Marcin Herra, Prezes Spółki PL 2012+.

Stolica jest bardzo usatysfakcjonowana z faktu, że jest miastem – gospodarzem Ceremonii i Meczu Otwarcia siatkarskich mistrzostw świata. Magistrat ma odpowiednie doświadczenie związane z logistyką organizacji wielkich wydarzeń sportowych w Warszawie i sprostamy wyzwaniu – stwierdziła Dorota Ognicha – Naczelnik w Biurze Sportu i Rekreacji Miasta st. Warszawy.

Posłanka Małgorzata Niemczyk przekonywała, że Warszawa, podobnie jak inne miasta – gospodarze mistrzostw powinna wykorzystać mistrzostwa do promocji stolicy i siatkówki, a jej zdanie podzieliła posłanka Ewa Kołodziej, która wskazała Eurobasket 2011 kobiet, jako wydarzenie które nie wypromowało mody na koszykówkę, czy szeroko rozumiany sport nawet w miastach goszczących turniej. – Wszystkie miasta, które będą gościć 24 najlepsze zespoły świata, czyli Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz i Kraków od dawna i prowadzą liczne działania promocyjne i akcje społeczne a dowodem niech będą Katowice, gdzie dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z okazji planowanego na 18 czerwca w katowickim Spodku finale akcji „Lubię siatkę” z udziałem 10 tysięcy dzieci i młodzieży – zapewniał Dyrektor Czayka.

Poseł Artur Rutnicki pytał o kwestie techniczne i logistyczne związane z organizacją mistrzostw a szczególnie wydarzenia na Stadionie Narodowym oraz obecność uczennic i uczniów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Otrzymał gwarancję, że reprezentacja S.O.S. będzie liczna.

Na pytania posła Zbigniewa Babalskiego o relacje pomiędzy PZPS a Ministerstwem Sportu i Turystyki odpowiadała Katarzyna Kochaniak - Rzeczniczka Prasowa MSiT. – Pracujemy na bieżąco. Bardzo mocno w promocję mistrzostw zaangażowana jest Polska Organizacja Turystyczna, która prowadzi działania w Azji i wszystkich krajach uczestnikach turnieju finałowego – wyjaśniła.

Przewodniczący Papke planuje coraz częstsze spotkania Podkomisji. Kolejne odbędzie się z udziałem przedstawicieli części miast – gospodarzy FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.