SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 7 maja 2014

We wtorek wieczorem, w drugim dniu zgrupowania reprezentacji Polski mężczyzn doszło do spotkania przedstawicieli PZPS z kadrowiczami przygotowującymi się do startu sezonu 2014, czyli Turniejów Kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 2015.

We wtorek wieczorem, w drugim dniu zgrupowania reprezentacji Polski mężczyzn doszło do spotkania przedstawicieli PZPS z kadrowiczami przygotowującymi się do startu sezonu 2014, czyli Turniejów Kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 2015.

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale pod okiem Stephana Antigi, nowego selekcjonera reprezentacji i jego asystenta, Philippa Blaina pracuje aktualnie osiemnastu graczy. Przyjazd ostatniego, nowego mistrza Włoch – Bartosza Kurka spodziewany jest wcześniej niż przewidywano, czyli w czwartek.

Popołudniowy trening obejrzeli Mirosław Przedpełski – Prezes PZPS, Artur Popko – Pierwszy Wiceprezes, Andrzej Lemek – Wiceprezes, Sekretarz Generalny, Witold Roman – Wiceprezes, Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia oraz Maciej Bogusz – Dyrektor Pionu Marketingu i PR.

Podczas specjalnego spotkania ze sztabem i kadrą Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podkreślił znaczenie zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego, sezonu którego zwieńczeniem będą FIVB MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYN POLSKA 2014. – Mistrzostwa świata w Polsce to będzie wielkie wydarzenie, tak sportowe, jak i show. Ceremonia i Mecz Otwarcia na Stadionie Narodowym z udziałem ponad 60 tysięcy kibiców – tego jeszcze w historii sportu nie było. Na płycie stadionu wybudujemy drugi Spodek z trybunami na ponad 11 tysięcy widzów – poinformował zawodników Mirosław Przedpełski szef federacji. Jednocześnie zwrócił uwagę, jak wielkim wyzwaniem dla całego środowiska jest ten wyjątkowy sezon.  – Chciałbym aby w tak ważnym sezonie nie było podziałów na zawodników, sztab, działaczy. Musimy budować produkt dzięki wynikom. Nie mniej ważne jest wsparcie sponsorów, mediów i kibiców. Kibiców, którzy w Was bardzo wierzą. Ta wiara przekłada się na tempo sprzedaży biletów na Wasze mecze w mistrzostwach świata. Niektóre sprzedały się w ciągu 4 minut. Każdy z nas ma jakąś część do zrobienia i jeśli tę część zrobi solidnie i z pasją, to będzie ok. Musi obowiązywać jedna linia, bez układów zawodniczych, menedżerskich, trenerskich, czy interesów działaczy. Polska Siatkówka jest przykładem dla całego świata i wykorzystajmy ten fakt, bo to jest fakt niezaprzeczalny, wykorzystajmy to dla dobra nas wszystkich – podkreślił Prezes PZPS.

Michał Winiarski, nowy kapitan reprezentacji zwrócił uwagę, że do spotkania z kierownictwem związku doszło bardzo szybko, już na początku zgrupowania, co przekonuje że to ważny sezon dla Polskiej Siatkówki.  Ustalono, że wszelkie kwestie, które są istotne dla bieżącego funkcjonowania kadry będą rozwiązywane na bieżąco.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale kadrowicze przygotowują się do Turniejów Kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy 2015. Szczególnie interesujący będzie pierwszy turniej we wrocławskiej Hali Stulecia. Z jednej strony będzie to debiut Stephana Antigi w roli trenera i to od razu trenera reprezentacji a z drugiej, ze względu na gigantyczne zainteresowanie meczami Polaków w mistrzostwach świata i właściwie już wyczerpująca się ofertę biletów, turniej we Wrocławiu może być pierwszą i dla niektórych niestety ostatnią okazją do zobaczenia biało-czerwonych na żywo.

Turnieje rozegrane zostaną we Wrocławiu (16 – 18 maja br.) oraz w Ljubljanie w Słowenii (23 – 25 maja br.). Rywalami biało- czerwonych będą Słoweńcy, Łotysze oraz zwycięzca I fazy kwalifikacji z grupy 3 (Azerbejdżan, Macedonia, Gruzja, Szwecja)

Szeroki skład reprezentacji Polski na Turnieje Kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy 2015:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, Paweł Zagumny

Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak, Mariusz Wlazły

Przyjmujący: Rafał Buszek, Wojciech Ferens, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Andrzej Wrona

Libero: Ignaczak Krzysztof, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

 

Sztab szkoleniowy i medyczny:

Stephane Antiga – I trener

Philippe Blain – II trener

Wojciech Janas – trener przygotowania fizycznego

Oskar Kaczmarczyk – statystyk

Robert Kazimierczak – statystyk

Jan Sokal – lekarz prowadzący

Wiesław Maroń – lekarz

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Remigiusz Koteluk – fizjoterapeuta

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Diedier Bennetot – osteopata

Mariusz Szyszko – rzecznik reprezentacji mężczyzn

Andrzej Wołkowycki – kierownik reprezentacji

Hubert Tomaszewski – menadżer reprezentacji

 

W turniejach kwalifikacyjnych zagra 12 zawodników.

 

Plan turnieju we Wrocławiu:

Piątek 16 maja

1 drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji – Słowenia (14.30)

Polska – Łotwa (17.30)

Sobota 17 maja

Słowenia – Łotwa (15.00)

Polska – 1. drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji (18.00)

Niedziela 18 maja

1 drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji – Łotwa (15.00)

Polska – Słowenia (18.00)

 

Plan turnieju w Ljubljanie:

Piątek 23 maja

Polska – Słowenia (17.00)

Łotwa – 1 drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji (20.00)

Sobota 24 maja

Słowenia – 1 drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji (16.00)

Polska – Łotwa (19.00)

Niedziela 25 maja

1 drużyna gr. 3 I rundy kwalifikacji – Polska (16.00)

Słowenia – Łotwa (20.00)

 

Bilety na turniej we Wrocławiu na ticketpro.pl