SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, Anna Słowińska/ fot. Piotr Sumara, 25 czerwca 2016

W drugim meczu łódzkiego turnieju elitarnej dywizji Ligi Światowej Polska po emocjonującym meczu pokonała Argentynę 3:1. Po meczu pzps.pl powiedzieli:

W drugim meczu łódzkiego turnieju elitarnej dywizji Ligi Światowej Polska po emocjonującym meczu pokonała Argentynę 3:1. Po meczu pzps.pl powiedzieli:

Luciano de Cecco (kapitan reprezentacji Argentyny): Gratuluję zwycięstwa polskiej drużynie, ale również gratuluję postawy i walki moim kolegom z zespołu, ponieważ zagraliśmy dziś dobre spotkanie, momentami na poziomie polskich zawodników. To co dzisiaj pokazaliśmy to dobry kierunek, którego musimy sie trzymać, aby grać co raz lepiej.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): Cieszymy się ze zwycięstwa w pierwszym meczu przed własną publicznością. Teraz zapominamy już o tej wygranej i koncentrujemy się na kolejnym meczu z Rosją.

Julio Velasco (trener reprezentacji Argentyny): W dzisiejszym meczu momentami graliśmy na takim poziomie jak polska drużyna, ale ostatecznie to Polacy popełnili mniej błędów i odnieśli zwycięstwo. Myślę, że mój zespół musi popracować nad stroną mentalną – powinniśmy pokazywać mentalność zwycięzców, a po wygraniu zaciętego trzeciego seta zbyt łatwo oddaliśmy inicjatywę polskiej drużynie na początku kolejnej partii. Dodatkowo nie jestem zadowolony z naszego przyjęcia flotów, popełniliśmy zbyt dużo błędów w tym elemencie nawet jeśli była to trudna zagrywka.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): To było długie i ciężkie spotkanie. Rozegraliśmy cztery wyrównane sety, musieliśmy walczyć o zwycięstwo w każdej partii . Myślę, że możemy grać trochę lepiej, dziś popełniliśmy zbyt dużo błędów szczególnie w zagrywce. Z wyjątkiem kapitana – Michała Kubiaka, który ma inny plan przygotowań większość zawodników miało okazję pojawić się na parkiecie i powalczyć w tym spotkaniu. Moim zdaniem powinniśmy zagrać lepiej w kolejnych meczach tego turnieju.

Artur Szalpuk (reprezentant Polski): Tak się ułożył ten mecz, że końcówki setów były zacięte. Szczęśliwie dla nas wygraliśmy za trzy punkty, z czego bardzo się cieszymy. Jutro będziemy grali o kolejne zwycięstwo. Sportowiec zawsze wychodzi na boisko po to żeby wygrać. Jesteśmy w dość ciężkim treningu, forma nie jest optymalna, bo przygotowujemy się do igrzysk, ale na tyle na ile możemy staramy się grać jak najlepiej i wygrywać.

Marcin Możdżonek (reprezentant Polski): Mam dużo motywacji żeby grać i zawsze chcę wspierać drużynę.  Widzieliśmy urywki meczu Rosjan i z tego, co widzieliśmy to był słaby mecz w ich wykonaniu. W naszych meczach z Rosjanami zawsze są podteksty , ale my jesteśmy teraz w kolejnej fazie przygotowań, to jest tydzień w którym bardzo ciężko trenujemy. Dzisiaj część z nas miała siłownię, miedzy innymi ja rano. Jutro będziemy mieli pewnie 1,5h zajęć w hali. Łatwo nie będzie, świeżości nie będzie, ale zrobimy wszystko żeby wyjść i zagrać jak najlepiej.

Karol Kłos (reprezentant Polski): Drugi tydzień ostro pracujemy nad formą, która ma przyjść za jakiś czas, byłoby idealnie jeśli na igrzyskach,  a jeśli przyjdzie i na finałowy turniej w Krakowie to też będzie super. Wiadomo, że najważniejszym celem są igrzyska i dlatego ciężko pracujemy cały tydzień, robiąc dwa treningi dziennie. Dzisiaj nie grało się łatwo , co było widać, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Każde kolejne zwycięstwo ciężko wywalczone będzie nas cieszyć. Na pewno jutrzejszy mecz z Rosją i mecz z Francją będzie trudny - nie gra się tutaj łatwo bo jest bardzo gorąco, trudno złapać oddech jak są dłuższe wymiany, przeciągające się sety – takie jak na przykład dzisiaj, ale poradziliśmy sobie, zahartujemy się i już nas nic nie złamie. Mecze z Rosją to są zawsze boje i każdy chce coś udowodnić – Polacy chcą udowodnić  coś Rosjanom, więc zawsze jest dodatkowy smaczek i tak samo będzie jutro. Francuzi dzisiaj rozbili Rosjan na totalnym luzie.

W Łodzi grają:

Polska – mistrz świata,

Rosja – mistrz olimpijski,

Francja – mistrz Europy

Argentyna – wicemistrz Ameryki Południowej.

 

Terminarz i wyniki spotkań w Łodzi:

24.06. piątek

Rosja – Francja 0:3 (22:25, 34:36, 20:25)

Polska – Argentyna 3:1 (26:24, 31:29, 36:38, 25:22)

25.06 sobota

17.10: Francja – Argentyna

20.10: Polska – Rosja

26.06. niedziela

17.10: Argentyna – Rosja

20.10: Polska – Francja

Wszystkie te drużyny zobaczmy podczas turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. To jedyny turniej I dywizji, w którym zagra komplet drużyn olimpijskich.

Polska zagra w grupie turnieju olimpijskiego z Rosją i Argentyną.

Dla wszystkich trenerów to ostatni etap selekcji przed IO.

 

Po turnieju w Łodzi Polacy zagrają w Nancy z Belgią, Brazylią, Francją (1-3 lipca).

13 -17 lipca w Krakowie Final Six z udziałem najlepszych pięciu drużyn rundy interkontynentalnej i gospodarza – Polski.

Bilety do nabycia: www.ebilet.pl i sieć Empik oraz kasy Atlas Areny w Łodzi.