SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, FIVB, 11 czerwca 2022

MŚ w siatkówce plażowej: dzień 2

Sobota była drugim dniem, rozgrywanych w Rzymie mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Na boisku oglądaliśmy Piotra Kantora z Maciejem Rudolem oraz Michała Bryla z Bartoszem Łosiakiem. Ci drudzy odnieśli zwycięstwo.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpiłi Kantor z Rudolem. Ich pierwszymi rywalami w grupie I byli Austriacy Robin Seidl i Philipp Waller. Rywale od lat prezentują solidną formę i w sobotnie popołudnie byli wyraźnie lepsi 2:0 (21:15, 21:14). W niedzielę Polacy zmierzą się z chilijskimi kuzynami Marco i Estebanem Grimaltami, a w poniedziałek z Włochami Jakobem Windischem i Gianluką Dal Corso.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/347035

Michał Bryl i Bartosz Łosiak swój inauguracyjny mecz mieli w piątek i przegrali w grupie B z parą holenderską Christiaan Varenhorst/Steven van de Velde 0:2 (21:23, 13:21). W sobotę zagrali z Kanadyjczykami Samuelem Schachterem/Danielem Dearingiem. Po zaciętej walce wygrali Polacy 2:0 (25:23, 21:19). W pierwszym secie prowadzili Kanadyjczycy 9:6 oraz 10:8. Mieli przewagę w ataku. Gra jednak szybko wyrównała się. Od stanu 15:15 oglądaliśmy zaciętą walkę, w której minimalnie lepsi byli Bryl z Łosiakiem. W drugim secie na tablicy wyników widzieliśmy 6:6, 12:12 czy 17:17. Polacy poprawili przede wszystkim atak, co przynosiło namacalne rezultaty. Znowu w końcówce okazali się minimalnie lepsi.

W drugim meczu grupy B oraz ostatnim sobotnim Holendrzy Varenhorst i Van De Velde pokonali Lupo/Ranghieri (Włochy) 2:1 (15:21, 22:20, 15:12) i było to drugie ich zwycięstwo. Dzień wcześniej wygrali z Polakami, a na mistrzostwa dostali się z listy rezerwowej, zastępując parę z Ghany, która do Rzymu nie doleciała.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-volleyball-world-championships-rome-2022/schedule/347044
W sobotę Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie grały. Polskie siatkarki na razie przegrały jeden mecz. W niedzielę i poniedziałek zagrają kolejne mecze. Już dziewięć par zapewniło sobie awans do 1/8 finału. Są to Katja Stam i Raisa Schoon z Holandii, Ana Gallay i Fernanda Pereyra z Argentyny z grupy A, Eduarda Santos Lisboa (Duda) i Ana Patricia Ramos z Brazylii z  B, Anastasija Kravcenoka i Tina Graudina z Łotwy oraz Joana Heidrich i Anouk Verge-Depre ze Szwajcarii z C, Barbara Seixas i Carol Solberg z Brazylii oraz Megan McNamara i Nicole McNamara z Kanady z D oraz Betsi Flint i Kelly Cheng z USA oraz Sophie Bukovec i Brandie Wilkerson z Kanady z E.
22662c

 

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52