SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 18 maja 2023

Ostatnie treningi w Szczyrku (WIDEO)

Reprezentacja Polski kobiet kończy przygotowania w Szczyrku. Piątek będzie ostatnim dni przeznaczonym na treningi w COSie. W niedzielę wieczorem polskie siatkarki zameldują się w Radomiu, gdzie w środę i czwartek zagrają towarzyskie mecze z Francją.

Obecnie w Szczyrku trenuje dziesięć siatkarek. Od czasu badań w Warszawie do składu dołączyły Julia Nowicka, Monika Fedusio i Olivia Różański. W środę wieczorem na zgrupowanie dojechała Julita Piasecka – mistrzyni Polski 2023. W czwartek pojawi się także Weronika Szlagowska.

Wraz z końcem zgrupowania w Szczyrku swoją pomoc dla kadry zakończy Marlena Kowalewska. Do Radomia nie pojedzie też Malwina Smarzek.

- Mali potrzebuje pracy w innym trybie treningowym. Jeszcze nie jest gotowa do gry i rywalizacji. Będziemy kontrolować postęp jej prac i ponownie spotkamy się po Siatkarskiej Lidze Narodów. Jeśli będzie w odpowiedniej formie, dostanie szansę na to, byśmy wzięli ją pod uwagę w przygotowaniach do EuroVolleya – wyjaśnił Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski kobiet.

- Przede mną indywidualna praca. Dołączę do zespołu po Lidze Narodów. Jeżeli trener uzna, że moja forma jest wystarczająca to znajdę się w składzie na mistrzostwa Europy. Ze swojej strony mogę obiecać, że dam z siebie wszystko, by pomóc reprezentacji – powiedziała Malwina Smarzek.

Wśród trenujących w Szczyrku znalazły się dwie kadrowe debiutantki - Joanna Pacak i Julita Piasecka. 

Mecze towarzyskie z reprezentacją Francji zaplanowano na środę i czwartek (24 i 25 maja) i odbędą się w Radomskim Centrum Sportu. Początek obu spotkań o godzinie 17:30. Bilety na wydarzenie można kupić tutaj: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki

Zawodniczki obecne w Szczyrku na pierwszym zgrupowaniu:

Maria Stenzel – libero
Monika Fedusio – przyjmująca
Joanna Pacak – środkowa
Monika Gałkowska – atakująca
Agnieszka Korneluk – środkowa
Martyna Czyrniańska – przyjmująca
Olivia Różański – przyjmująca
Julita Piasecka – przyjmująca
Martyna Łukasik – przymująca
Julia Nowicka – rozgrywająca
Marlena Kowalewska – rozgrywająca

Sztab szkoleniowy obecny w Szczyrku:

Stefano Lavarini – trener reprezentacji Polski kobiet
Nicola Vettori – asystent trenera
Krystian Pachliński – asystent trenera
Bartosz Sufa – asystent trenera
Bartosz Groffik – trener przygotowania fizycznego
Kacper Duda – statystyk
Dominik Fabianowicz - statystyk
Adrian Brudnicki - fizjoterapeuta
Dominika Bogaczyk - fizjoterapeutka
Szymon Szlendak - kierownik