SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Monika Pliś, 23 stycznia 2023

TAURON Liga: Wyniki dwunastej kolejki

ŁKS Commercecon Łódź nie zwalnia tempa, kontynuując swoją zwycięską passę w dwunastej kolejce TAURON Ligi, w której nie zabrakło ciekawych spotkań pomiędzy drużynami sąsiadującymi w tabeli.

Dwunasta kolejka rozpoczęła się w sobotę spotkaniem pomiędzy czwartą i piątą drużyną w rankingu BKS BOSTIK Bielsko-Biała i Energa MKS Kalisz. Obie drużyny stawiały twarde warunki swoim przeciwniczkom, jednak to kaliszanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Liderką gości była Aleksandra Rasińska, która punktowała 23 razy (67% w ataku), a jej poczynania na boisku doceniono nagrodą MVP. Grę Energi bardzo dobrze prowadziła Alicja Grabka, która dodatkowo zaserwowała cztery asy. 

Liderki TAURON Ligi, zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź pozostają niepokonane w tym sezonie, a UNI Opole, z którym mierzyły się w ten weekend nie były w stanie zagrozić łodziankom. Kolejny solidny występ zaliczyła Julita Piasecka, która była najlepiej punktującą ŁKSu z 11 punktami, w tym 3 asami. Bardzo dobrze spisała się również Kamila Witkowska, która popisała się taką samą liczbą asów, a na swoim koncie odnotowała w sumie 9 punktów. Drugi zespół tabeli Developres BELLA DOLINA Rzeszów również odniósł pewne zwycięstwo przed własną publicznością. Na Podpromiu błyszczała niezatrzymana w ataku Weronika Centka, która każdą ze swoich dwunastu prób w ataku zakończyła punktując dla swojego zespołu i dodając do tego cztery skuteczne bloki.

Najbardziej wyrównany mecz miał miejsce w Tarnowie, gdzie drużyna ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów podejmowała OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Gospodynie wygrały dwie pierwsze partie, ale trzy kolejne padły łupem zespołu gości. Zwycięstwem przyjezdnych zakończyło się również starcie pomiędzy MOYA Radomka Lotnisko Radom a Grot Budowlani Łódź. Łodzianki zrewanżowały się za swoją porażkę z poprzedniego meczu tych drużyn, wygrywając spotkanie w Radomio w czterech setach. 

Wyniki dwunastej kolejki
BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25), MVP Aleksandra Rasińska 
ŁKS Commercecon Łódź - UNI Opole 3:0 (25:19, 25:17, 25:18), MVP Roberta Ratzke
Developres BELLA DOLINA Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0 (25:23, 25:16, 25:13), MVP Weronika Centka
ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 24:26, 25:22, 25:22, 15:10), MVP Katarzyna Marcyniuk
MOYA Radomka Lotnisko Radom - Grot Budowlani Łódź (17:25, 26:24, 18:25, 16:25), MVP Melis Durul

Tabela