SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 23 stycznia 2023

Wieści z zagranicy: Wołosz z MVP, fenomenalny Leon

Za nami kolejny emocjonujący weekend w zagranicznych ligach. Po raz kolejny możemy być dumni z formy jaką zaprezentowali nasi reprezentanci.

Serie A kobiet (Włochy)

Tym razem pierwszą z Polek, która rozpoczęła w weekend ligowe zmagania była Joanna Wołosz. Nasza rozgrywająca razem z Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonała 3:1 Megabox Ond. Savio Vallefoglia. Kapitan reprezentacja Polski zagrała bardzo dobry mecz, za który otrzymała nagrodę MVP, notując dwa punkty w ataku. Jej najczęstszym wyborem w ofensywie była Kathryn Plummer.

W kolejnym meczu Igor Gorgonzola Novara prowadzony przez Stefano Lavariniego pokonał w pięciu setach Savino Del Bene Scandicci. Zwycięstwo nad rywalkami oraz przegrana zespołu Magdaleny Stysiak, pozwoliły na roszady w tabeli. Vero Volley Milano uległo zaś Volley Bergamo 1991. Atakująca reprezentacji Polski spotkanie rozpoczęła w kwadracie i niestety nie pomogła zespołowi w pokonaniu dobrze dysponowanych przeciwniczek. Nasza kadrowiczka zdobyła łącznie 12 punktów, kończąc w ataku 38% akcji.

Kolejne naprawdę dobre spotkanie ma za sobą Olivia Różański, która w trzech setach z Cbf Balducci Hr Maceratą zdobyła 10 „oczek”. Biało-czerwona siatkarka zagrała lepiej w przyjęciu (58% dokładności) niż w ofensywie (43%), jednak i tak była jedną z najjaśniejszych postaci tego starcia.

Serie A mężczyzn (Włochy)

We włoskiej lidze męskiej Sir Safety Susa Perugia pokonała 3:1 Valsa Group Modenę. Do świetnego wyniku walnie przyczynił się Wilfredo Leon, który w sumie zapisał na koncie 19 punktów, w tym aż cztery „oczka” ustrzelił w polu serwisowym. Jego świetne statystyki potwierdziła 60-procentowa skuteczność w ataku. Gorzej w tym starciu poradził sobie Kamil Semeniuk, który ten występ zakończył na ławce rezerwowych.

Superliga (Brazylia)

W Brazylii kolejne punkty do tabeli dopisała Malwina Smarzek, a jej Osasco Voleibal Clube w jednostronnym, trzysetowy meczu pokonało Sesi Bauro. Polka niestety w tym starciu nie pokazała najlepszej siatkówki i skończyła jedynie 27% ataków. Drużyna Smarzek umocniła się na pozycji wicelidera.

V.League (Japonia)

Po przerwie do składu WolfDogs Nagoja powrócił Bartosz Kurek, który bardzo mocno zaakcentował swoją obecność na boisku. W dwóch wygranych meczach z Tokio Great Bears, atakujący reprezentacji Polski zdobył kolejno 24 i 19 punktów.

W barwach Panasonic Panthers błysną Michał Kubiak, który w pierwszym meczu z Toray Arrows zdobył 23 „oczka”, przy prawie 80-procentowej skuteczności. W drugim ze spotkań, jego statystki pogorszyły się, jednak i tak zanotował aż 21 punktów.  

Polską Siatkówkę wspierają