SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

tekst i zdjęcia: Jakub Zabielny / Trans-Ann Płomień Sosnowiec, 22 stycznia 2023

1LK: Płomień z kolejnym zwycięstwem

Po kilku wyjazdowych meczach siatkarki Trans-Ann Płomienia Sosnowiec w końcu mogły zagrać przed własną publicznością. Przeciwnikiem sosnowieckich ,,Płomyczków" była drużyna PMKS Nike Węgrów. Miejsca w tabeli obu drużyn wskazywały na gospodynie tego meczu jako faworyta. Mimo, że dwie pierwsze partie kończyły się grą na przewagi, ostatecznie siatkarki Płomienia wywiązały się z tej roli pokonując Węgrowianki w trzech setach.

Początek pierwszego seta to dość nerwowa gra po stronie gospodyń. Skrzętnie wykorzystały to siatkarki z Węgrowa, obejmując prowadzenie 8:5. Kolejny fragment tej partii to walka punkt za punkt. Do stanu 15:16 obie strony popisywały się wysoką skuteczności w ataku. Po stronie gospodyń bardzo skuteczna była lewa flanka, gdzie co chwila punktowały Deptuch i Laszczyk. Natomiast w zespole przyjezdnych nie do zatrzymania była Joanna Waszyńska. Set rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Nieco chłodniejsza głowa oraz dobre wybory rozgrywającej z Sosnowca pozwoliły przechylić szalę na ich stronę, dając zwycięstwo 26:24 w secie nr 1.

Drugi set to w dalszym ciągu zacięta równego z równym. Trudna, agresywna zagrywka siatkarek Nike Węgrów bardzo utrudniała rozgrywanie piłki przez rozgrywającą z Sosnowca. Miejscowe musiały radzić sobie w ataku z piłek wysokich, sytuacyjnych, co skrzętnie wykorzystywały siatkarki z Węgrowa, ustawiając szczelny, punktowy blok (3 punkty). Ponadto aż 7 błędów w polu serwisowym gospodyń spowodowało, że przez większą część drugiego seta przyjezdne były o jeden, dwa punkty z przodu. (14:16, 19:20). O tym, kto wygra tę partię, zadecydowała ponownie końcówka. A w niej po raz kolejny wyszło większe doświadczenie siatkarek z Sosnowca. As serwisowy Emilii Kaczmarzyk, błąd po stronie Nike Węgrów, skuteczny atak Oliwii Laszczyk i błąd w ataku Waszyńskiej zamknęły drugiego seta na korzyść Płomienia Sosnowiec 25:23.

1LK: Płomień z kolejnym zwycięstwem

Trzeci set to już zdecydowana przewaga miejscowych. Bardzo skuteczne skrzydłowe budowały przewagę sosnowieckiej drużyny (16:12). Na lewym skrzydle punktowały Oliwia Laszczyk i Aleksandra Deptuch, natomiast na prawej stronie bardzo skuteczna była Monika Głodzińska (5 punktów w tej partii). Dokładając do tego cztery punktowe bloki i niewielką ilość błędów własnych, siatkarki z Sosnowca nie pozostawiły złudzeń, wygrywając pewnie trzeciego seta 25:19 i cały mecz 3:0.

Zwycięstwo i trzy punkty zespołu Trans-Ann Płomień Sosnowiec pozwoliło drużynie umocnić się na trzecim miejscu w tabeli 1 Ligi i przedłużyć zwycięską serię do czterech wygranych.

MVP spotkania została zawodniczka zwycięskiej drużyny Aleksandra Deptuch (15 punktów).

Trans-Ann Płomień Sosnowiec - PMKS Nike Węgrów 3:0 (26:24, 25:23, 25:19)

Trans-Ann Płomień Sosnowiec: Kurerova, Deptuch, Laszczyk, Nowak, Laskowska, Głodzińska, Samul (libero) oraz Wiśniewska (libero), Śmietana, Natanek, Kaczmarzyk
Trener - Krzysztof Zabielny

PMKS Nike Węgrów: Waszyńska, Surlit, Grabowska, Karnicka, Michałek, Godlewska, Kucharska (libero), oraz Dutkiewicz (libero), Trocińska, Ryglewicz, Bielińska
Trener - Robert Kupisz

Link do retransmisji:

https://www.facebook.com/TransAnnPlomienSosnowiec/videos/595162339112786

 

1LK: Płomień z kolejnym zwycięstwem