SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / CEV, fot. Nevobo / Ronald Hoogendoorn, 19 stycznia 2023

Holandia gospodarzem EuroBeachVolley 2024

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zostaną rozegrane w Holandii. Siatkarki i siatkarze plażowi będą rywalizować o medale europejskiego czempionatu od 12 do 18 sierpnia 2024 roku, czyli tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Mecze EuroBeachVolley'a będą rozgrywane w kilku miastach, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Holandia została wybrana gospodarzem tej imprezy po raz czwarty, wcześniej gościła zmagania o medale czempionatu Europy w 2006, 2012 i 2018 roku. Pięć lat temu mistrzostwa odbywały się w czterech miasta - Hadze, Apeldoorn, Rotterdamie i Utrechcie. Wyjątkowa atmosfera na trybunach uczyniła je prawdziwym świętem siatkówki plażowej. Holandia od lat jest gospodarzem najważniejszych imprez plażowych - w 2015 roku organizowała mistrzostwa świata, a w 2021 była gospodarzem Pucharu Kontynentalnego CEV, który był europejskimi kwalifikacjami do igrzysk w Tokio. Z kolei w ubiegłym roku w Utrechcie odbywały się pierwsze w historii rozgrywane pod egidą CEV europejskie finały Queen & King of the Court.

Przypomnijmy w tym roku najlepsze europejskie pary będą rywalizować o medale EuroBeachVolley od 2 do 6 sierpnia w Wiedniu.