SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 17 stycznia 2023

LM: Developres Rzeszów z trzecim zwycięstwem

W Lidze Mistrzów Kobiet rozpoczęła się 4. kolejka fazy grupowej. W tym tygodniu wszystkie polskie kluby występują w roli gospodarza swoich spotkań. Pierwszym polskim zespołem podejmującym europejskiego rywala był Developres Rzeszów, który odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tej kampanii, pokonując Vasas Óbuda Budapest 3:1 (25:10, 18:25, 25:13, 25:23).

Podopieczne Stephana Antigi zmierzyły się na Podpromiu z Vasas Óbuda Budapest, które wciąż nie zanotowało na swoim koncie żadnej wygranej. Gospodynie zmiażdżyły rywalki w pierwsze partii, deklasując je w każdym elemencie i pokonując je 25-10. Po takim otwarciu niewielu spodziewało się, że drugi set przebiegnie pod dyktando rywalek... Zawodniczki z Budapesztu były nie do zatrzymania w ataku - 20 skutecznych ataków w jednym secie! - a rzeszowianki nie mogły dobić się do parkietu.

Na szczęście wicemistrzynie Polski szybko zrehabilitowały się w kolejnej partii. Zawodniczki Developresu wywierały dużą presję na swoich rywalkach zagrywką - 4 asy, z czego 2 Katarzyny Wenerskiej, a Ann Kalandadze i Gabriela Orvosova ponownie wzięły na siebie ciężar zdobywania punktów.  Czeszka fenomenalnie spisała się w czwartym secie, punktując aż dziewięciokrotnie, jednak nagroda MVP trafiła ponownie w ręce Kalandadze. W meczu solidnie zaprezentowały się Weronika Centka i Magdalena Jurczyk - każda z nich zanotowała trzy punktowe bloki.

W środę Grupa Azoty Chemik Police podejmie C.S.M. Targoviste. Dzień później ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Tenerife La Laguna w czwartek. Z kolei, w Pucharze CEV Budowlani Łódź zagrają z CV Gran Canaria.

Wszystkie wyniki spotkań Ligi Mistrzów oraz tabele dostępne na stronie CEV.