SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / CEV, fot. CEV, 16 grudnia 2022

EuroBeachVolley powraca do Wiednia w 2023

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej CEV EuroBeachVolley zostaną rozegrane w Wiedniu. Stolica Austrii będzie gościć najlepsze siatkarki i siatkarzy Starego Kontynentu w dniach 2-6 sierpnia 2023. 

Wiedeń uznawany jest za prawdziwą stolicę siatkówki plażowej, w ostatnim czasie rokrocznie gości najważniejsze imprezy rozgrywane na piasku, warto tutaj wymienić choćby mistrzostwa świata w 2017, mistrzostwa Europy w 2021 oraz ubiegłoroczną inauguracyjną edycję Pucharu Narodów. Zmagania w stolicy Austrii zawsze przyciągają tysiące kibiców, którzy tworzą wyjątkową atmosferę.

Wiedeń stał się prawdziwym 'domem' dla elity siatkówki plażowej. Nie moglibyśmy prosić o bardziej ikoniczne miasto, zaufanego partnera i obeznaną, pełną pasji publiczność dla kolejnej edycji CEV EuroBeachVolley! To pomoże nam wykorzystać ogromny sukces, jaki odniosły mistrzostwa Europy latem 2022 roku w Monachium, i pozwoli nam zaangażować jeszcze więcej fanów, gdy nasi wspaniali sportowcy wyruszą w podróż, która powoli, ale pewnie poprowadzi wszystkich do igrzysk olimpijskich Paryż 2024 – stwierdził prezydent CEV, Aleksandar Boričić.

Tegoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej rozgrywane były w ramach wielosportowych mistrzostw kontynentu w Monachium, które zgromadziły w sumie przedstawicieli dziewięciu sportów i organizowane są co cztery lata. W 2023 roku EuroBeachVolley powróci do Wiednia, gdzie 64 najlepsze zespoły Europy - 32 pary kobiece i 32 pary męskie - będą walczyć o medale. Warto przypomnieć, że to właśnie w stolicy Austrii w 2021 roku Bartosz Łosiak i Piotr Kantor osiągnęli swój historyczny sukces, wygrywając brązowe medale EuroBeachVolley. 

– Pamiętam wszystkie turnieje z Wiednia. Kibice tworzą tutaj atmosferę, jakiej nie ma nigdzie na świecie – mówił wówczas Łosiak.