SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. Filip Grądek, 30 października 2018

III Kongres Polskiej Siatkówki Młodzieżowej - dzień 3

Wtorek był ostatnim dniem III Kongresu Polskiej Siatkówki Młodzieżowej, który w niedzielę rozpoczął się COS OPO im. Feliksa Stamma Cetniewo we Władysławowie. Ostatnią część obrad poświęcono zagadnieniom związanym z siatkówką plażową, a także podsumowano trzydniowy Kongres i przedstawiono wnioski.

Sebastian Michalak, wiceprzewodniczący Wydziału ds. siatkówki plażowej przedstawił temat Półfinały mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategoriach młodzieżowych. Projekt system rozgrywek na sezon 2019/2020. Zaproponowano najbardziej optymalne rozwiązania dotyczące rozgrywania turniejów młodzieżowych w siatkówce plażowej i terminów tych zawodów.

Swoje wnioski dotyczące propozycji zmian w rozgrywkach młodzieżowych w piłce siatkowej przedstawił także Sławomir Robert, zastępca dyrektora ds. siatkówki plażowej.

Na koniec obrad podsumowano cały kongres i złożone wnioski podczas trwającego kongresu.

- Bardzo dziękuję wszystkim za przyjazd na III Kongres Polskiej Siatkówki Młodzieżowej. Wpłynęło wiele wniosków nad którymi się pochylimy. Uważam, że było to bardzo owocne spotkanie. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za obecność, wszystkie złożone wnioski, swoje propozycje ulepszenia polskiej siatkówki młodzieżowej. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom w organizację tego kongresu, a także moim współpracownikom za wszelką pracę i pomoc – powiedział 
Tomasz Paluch, Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży PZPS.

Uroczystego zamknięcia III Kongresu Polskiej Siatkówki Młodzieżowej dokonał Paweł Wachowiak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

- W imieniu Jacka Kasprzyka, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej dziękuję wszystkim Państwu  za przybicie na Kongres. Mam nadzieję, że to o czym rozmawialiśmy przez ostatnie trzy dni, jeszcze bardziej przyczyni się do rozwoju i większych sukcesów polskiej siatkówki młodzieżowej. III Kongres Polskiej Siatkówki Młodzieżowej uważam za zamknięty - powiedział Paweł Wachowiak.