SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk, fot. Jarosław Pruss, 28 maja 2017

O brązowy medal MP kadetek: Muszyna Proxima Kraków - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2

Niedziela jest ostatnim dniem rozgrywek o mistrzostwo Polski kadetek. W pierwszym dzisiejszym meczu zmierzyły się zespoły Muszyny Proximy Kraków oraz MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, którego stawką był brązowy medal. Zacięte pięciosetowe spotkanie ostatecznie wygrały zawodniczki z Krakowa, które przegrywały 0:2, a zwyciężyły 3:2.

W sobotę w spotkaniach półfinałowych krakowianki przegrały z KS Pałac Bydgoszcz 0:3, a tomaszowianki w takich samych rozmiarach uległy LTS Legionovii Legionowo.

Pierwsza partia meczu o brązowy medal mistrzostw Polski była dość wyrównana. Co prawda początkowo zespół z Tomaszowa Mazowieckiego wysunął się na prowadzenie. Jednak podopieczne Dariusza Pomykalskiego nie złożyły broni. Dobrze broniły piłkę w polu, wyprowadzały skuteczne kontrataki i świetnie zagrywały, dzięki czemu zmiejszyły stratę do przeciwniczek. Jednak ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przychylił zespół MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 25:23.

Drugi set miał już zgoła odmienny przebieg. Od początku do końca warunki gry dyktowały zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego, które ani przez chwilę nie pozwoliły przeciwniczkom nawiązać równorzędnej walki. Tę część meczu MUKS Dargfil wygrał pewnie do 12 i tylko set dzielił go od brązowego medalu mistrzostw Polski kadetek.

Podopieczne Krzysztofa Filipowicza nie wykorzystały szansy za kończenie meczu w trzech partiach. Z kolei drużyna z Krakowa pomimo porażki 0:2 nie poddała się i walczyła do końca. Podczas nerwowej końcówki zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 25:23, przedłużając swoje szanse na medal w tym spotkaniu.

Muszyna Proxima Kraków poszła za ciosem i następnego seta zaczęła od bardzo dobrej gry. Dobre przyjęcie i skuteczny atak okazały się kluczem do zwycięstwa tym razem do 17. O tym, kto wywalczy brązowy krążek i stanie na najniższym stopniu podium zadecydował tie-break.

W piątej odsłonie meczu zawodniczki z Małopolski szybko wypracowały trzypunktową przewagę 7:4, którą potem jeszcze powiększyły. Od początku do końca kontrolowały grę i pewnie wygrały do 9, przypieczętowując wygraną w spotkaniu 3:2. Tym samym Muszyna Proxima Kraków została trzecią najlepszą drużyną w Polsce w kategorii kadetek.

Muszyna Proxima Kraków - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2 (23:25, 12:25, 25:23, 25:17, 15:9)   

Statystyki, dokumentacje i galerie zdjęć z mistrzostw Polski kadetek na stronie
 www.vispolska.pl

Sponsorem finału mistrzostw Polski kadetek 2017 jest PKN ORLEN.

Autor/Źródło: EA, fot. Jarosław Pruss