SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

2 września 2013

W związku z rozpoczęciem drugiego roku szkolnego w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski wystosował specjalny list.

Warszawa, 2 września 2013 r.

Drogie Uczennice, Uczniowie i Rodzice,

Szanowni Trenerzy, Nauczyciele, Pracownicy Szkół,

Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

           

Drogie młode Siatkarki, Drodzy młodzi Siatkarze,

to dla mnie zaszczyt i przyjemność, że jako prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej mogę powitać najmłodszych członków siatkarskiej rodziny. Jestem niezwykle rad, że kontynuujecie lub zdecydowaliście się właśnie na sportową edukację w ramach Programu Upowszechniania Sportu wśród Dzieci i Młodzieży w zakresie Piłki Siatkowej. Nowatorskiego programu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jesteście podstawą budowania szerokiego zaplecza Kadr Narodowych. Życzę Wam byście poprzez Siatkarskie Ośrodki Szkolne trafili na szczyt – do Reprezentacji Polski. Na początek jednak, po prostu pokochajcie siatkówkę.

Tymczasem Przed Wami czas wytężonej pracy w szkole, salach treningowych oraz udział w licznych zawodach sportowych. Pamiętajcie – nauka i sport wymagają cierpliwości oraz systematyczności.

Szanowni Rodzice,

dziękuję Wam za zaufanie dla idei Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i powierzenie swoich dzieci profesjonalistom gruntownie przygotowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej.  Jestem spokojny o siatkarski rozwój Waszych dzieci. Wierzcie mi Państwo, że będziecie dumni ze swych córek i synów, jako ludzi oraz sportowców. Proszę jednak wspierajcie Ich w chwilach trudnych, bowiem sport to nieustanna rywalizacja, gdzie wynik jest sprawą złożoną i otwartą. Nasze młode siatkarki i siatkarze muszą mieć pewność, że będziecie z Nimi zarówno w chwilach tryumfów, jak i niepowodzeń.

Szanowne Kierownictwo, Grono Pedagogiczne, Trenerzy, Pracownicy Szkoły,                                                                                                                                                                                                                                                            

przed Wami kolejny rok poważnych wyzwań. Macie Państwo odpowiednią wiedzę, która pozwala na zachowanie w procesie edukacji  synergii pomiędzy rozwojem intelektualnym, duchowym i sportowym. Czyńcie to drodzy Nauczyciele i Trenerzy w sposób racjonalny i efektywny. Dzięki Waszej pracy Polska Siatkówka, zyska młodych ludzi – inteligentnych i siatkarsko przygotowanych do kolejnych wyzwań życiowych i sportowych.

Szanowni Samorządowcy,

gorąco dziękuję za wsparcie, którego udzieliliście unikatowemu, w skali Polski i międzynarodowej programowi upowszechniania sportu wśród młodych pokoleń. Wasze zaangażowanie jest niezbędne dla powodzenia tego ogromnego przedsięwzięcia o znaczeniu fundamentalnym dla polskiego sportu. Dołączyliście Państwo do licznego i prężnego grona sojuszników – przyjaciół Polskiej Siatkówki. Mam nadzieję, że w przyszłości absolwenci Siatkarskich Ośrodków Szkolnych będą rozsławiać Waszą Ziemię grając w biało-czerwonych barwach w zawodach najwyższej rangi.

Drogie Uczennice – Siatkarki, Drodzy Uczniowie - Siatkarze

zwracam się do Was ponownie, jesteście bowiem w tym miejscu najważniejsi. Niech czas spędzony w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym będzie początkiem konsekwentnej miłości do sportu, do siatkówki. Niech w szkolnych ławach i na siatkarskim boisku zawiążą się przyjaźnie na całe życie. Fundamentem siatkówki jest zespołowość – o tym pamiętajcie na boisku i poza nim.

Życzę Wam satysfakcji z osiąganych wyników w nauce i radości z postępów w sportowym rozwoju. Niech zwycięstwa Was motywują a porażki hartują.

Powodzenia!

Ze sportowym pozdrowieniem

Mirosław Przedpełski

Prezes

Polskiego Związku

Piłki Siatkowej