SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 18 października 2016

- Nasz sukces jest najlepszym dowodem na to, że mały również może dużo - mówi trener woj. lubuskiego Dariusz Czarny. Jego zespół zajął w Spale 1. miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2002.

- Nasza radość jest ogromna. Po zwycięstwie otrzymaliśmy całą masę gratulacji - od znajomych i nieznajomych. Jesteśmy tak szczęśliwi, że nie bardzo mamy siły cieszyć się. Może gdzieś w drodze do domu zatrzymamy i zaśpiewamy - powiedział trener Dariusz Czarny, który razem Witoldem Jasikiem doprowadził w Spale reprezentację województwa lubuskiego do zwycięstwa w Turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt. W finale zespół ten pokonał faworyzowane Mazowsze 2:1.

- Większość naszych rywali uważana była za kandydatów do miejsc na podium - mówi Dariusz Czarny. - Ważne zwycięstwo nasz zespół odniósł nad Pomorskim w grupie. Było to granie o awans. Wygrana dała nam dużo wiary we własne siły. Przekonaliśmy się, że mały też może dużo.

Lubuskie w gronie takich województw jak Mazowieckie, Łódzkie, Pomorskie czy Małopolskie było jak krasnoludek wśród gigantów. - Przed dwoma laty zespół nasz w TNO zajął jedenaste miejsce, przed rokiem ósme. Postęp był, ale do podium mieliśmy jeszcze daleko. Jadąc do Spały zakładaliśmy, że miejsce w "10" będzie sukcesem. A tu końcowe zwycięstwo...

W ćwierćfinale Lubuskie wyeliminowało Kujawsko-Pomorskie, a w półfinale Łódzkie. - W tym drugim spotkaniu graliśmy praktycznie bez błędów. Wszystko nam wychodziło. Gra naszych dziewczyn była koncertowa - podkreśla trener Czarny.

W finale znowu nie brakowało emocji. W tie breaku podopieczne trenerów Czarnego i Jasika prowadziły 8:3 i 14:10. Świadomość bliskiego sukcesu jakby sparaliżowała zawodniczki z Lubuskiego. Rywalki zaczęły niebezpiecznie zbliżać się. Kropkę nad i postawiła Martyna Borowczak, która znalazła uznanie w oczach trenerów kadry i otrzymała powołanie na kampy, które odbędą się od 30 października do 5 listopada w Szczyrku z udziałem 24 zawodniczek.

Na co dzień zawodniczki z Lubuskiego reprezentują kluby z Gubina, Lubska, Nowej Soli, Sulechowa, Szlichtyngowej, Zbąszynka i Żar.

Reprezentacja woj. lubuskiego na TNO dziewcząt z rocznika 2002: Natalia Grelak, Alicja Bakalarczyk, Maja Krajewska, Gabriela Kłysz, Maja Olszewska, Martyna Borowczak, Sara Woszak, Julia Sobczak, Kornelia Matysik, Martyna Kurant, Anna Ręczyńska, Martyna Szczepuła.