SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Kryj, 19 maja 2013

W popołudniowej sobotniej serii meczów w Zbąszyniu o 16.30 w spotkaniu dającym prawo gry o 5 miejsce Mistrzostw Polski Młodzików Trefl zmierzył się z Kasztelanem Międzyrzecz. W dwóch trwających równo po 20 minut setach lepsi okazali się siatkarze z Gdańska, którzy wcześniej pokonali zespół MUKS Kangur Nowy Tomyśl 0-2, a ulegli drużynie z Nowego Sącza i Rzeszowa (w takim samym stosunku setów).

W popołudniowej sobotniej serii meczów w Zbąszyniu o 16.30 w spotkaniu dającym prawo gry o 5 miejsce Mistrzostw Polski Młodzików Trefl zmierzył się z Kasztelanem Międzyrzecz. W dwóch trwających równo po 20 minut setach lepsi okazali się siatkarze z Gdańska, którzy wcześniej pokonali zespół MUKS Kangur Nowy Tomyśl 0-2, a ulegli drużynie z Nowego Sącza i Rzeszowa (w takim samym stosunku setów).

Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk- UKS Kasztelan Międzyrzecz 2:0 (25:21, 25:19)

O 18.00 rozpoczęła się walka o finał między drużynami UMKS Wola Warszawa i SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz.

Na początku meczu, kibice, którzy wypełnili widownię i głośno dopingowali swoje drużyny zobaczyć mogli bardzo wyrównaną walkę. Żaden z zespołów nie mógł wypracować przewagi. Przy stanie 12:12 coś „zacięło się” w grze drużyny z Małopolski. Wykorzystali to siatkarze MOSu, którzy zdobywając  4 kolejne punkty wyszli na prowadzenie 16-12. Dunajec nie zamierzał jednak łatwo oddać skóry, ale pomimo walki przewaga warszawiaków utrzymywała się. Z czteropunktowej przewagi wzrosła do pięciopunktowej, a ostatecznie set zakończył się zwycięstwem siatkarzy UMKS Wola Warszawa 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od serii punktów zdobytych przez siatkarzy z Mazowsza. Jednak przy stanie 4-1 siatkarze z Nowego Sącza zaczęli odrabiać straty i wyszli na prowadzenie. Kolejne minuty to walka punkt za punkt. Odrodzona drużyna Dunajec Nowy Sącz zdołała zdobyć kilka punktów z rzędu dzięki bardzo dobrej zagrywce Mateusza Gawrona i doprowadziła do pięciopunktowej przewagi 13:18. Dobrą passę zakończył atak ze środka siatkarzy warszawskiego MOSu. Tym razem to oni zdobyli pięć kolejnych punktów doprowadzając do wyrównania. Przy stanie 19:19 trener Leszek Macheta poprosił o drugą przerwę dla swojego zespołu. Do samego końca spotkania obie drużyny prowadziły bardzo ciekawą, wyrównaną grę punkt za punkt, wychodząc na zmianę na prowadzenie. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do młodzików ze stolicy. Przy drugiej piłce meczowej drużyny UMKS Wola Warszawa, piłka zatańczyła na taśmie i spadła po stronie zaskoczonych siatkarzy Dunajca, którzy przegrali tę pełną emocji partię 28:26 po bardzo zaciętej walce.

UMKS Wola Warszawa- SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz 2:0 (25:19, 28:26)

MVP UMKS Wola Warszawa- Wiktor Siewierski

W Nowym Tomyślu w meczu drużyn, które zajęły 3 i 4 miejsce w grupach oglądaliśmy zmagania Kangurów z Nowego Tomyśla z ekipą KS Wifama Łódź. Prawo walki o piąte miejsce wywalczyli zawodnicy z Łodzi wygrywając w dwóch setach. Drużynie MUKS Kangur Nowy Sącz przypadnie walka o miejsce 7.

MUKS Kangur Nowy Tomyśl- KS Wifama Łódź 0:2

Mecz o awans do finału rozegrany został w Nowym Tomyślu między drużynami  AKS Resovia Rzeszów i UKS Serbinów Biała Podlaska. W pierwszym secie można było zauważyć wyraźną przewagę Resovii. Do bardzo skutecznego bloku młodzi rzeszowscy zawodnicy dołożyli dobrą zagrywkę, co pozwoliło im wypracować wysoką przewagę i cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii. W drugim secie niespodziewanie role odwróciły się i to UKS Serbinów wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. Siatkarze Grzegorza Wisza nie byli w stanie prowadzić równej walki i pomimo przerw na żądanie trenera przewaga graczy z Białej Podlaskiej jeszcze wzrosła. Ostatecznie, mimo iż młodzicy AKS Rzeszów zmniejszyli rozmiar porażki, musieli uznać wyższość kolegów z Białej Podlaskiej, a o awansie do finału zadecydować miał tie-break.

Trzeci, decydujący set, lepiej rozpoczęli siatkarze z Białej Podlaskiej. Długo utrzymywała się ich kilkupunktowa przewaga. Przy stanie 11-13 wydawało się, że z awansu cieszyć będą się zawodnicy UKS Serbinów. Końcówka należała jednak do zawodników z Podkarpacia, którzy doprowadzili do wyrównania wyniku 13-13, a za chwilę po punktowej zagrywce Maksymiliana Starca cieszyli się ze zwycięstwa w meczu i z awansu do finału mistrzostw.

AKS Resovia Rzeszów – UKS Serbinów Biała Podlaska 2:1 (25:12, 19:25, 15:13)

MVP AKS Resovia Rzeszów- Marcin Karakuła

W niedzielę w wielkim finale zmierzą się drużyny AKS Resovia Rzeszów i UMKS Wola Warszawa. Do walki o brązowe medale naprzeciwko siebie staną siatkarze SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz i UKS Serbinów Biała Podlaska.