Kadra U22 kobiet przegrała z Włochami 0:4 (18:25, 32:34, 24:26, 21:25) w drugim meczu kontrolnym.
Biało-Czerwone przygotowują się do startu w mistrzostwach Europy. Te odbędą się w Holandii od 5 do 12 lipca.
Kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Starego Kontynentu dla kadry Polski U22 kobiet są sparingi z reprezentacją Włoch. Aktualnie polska drużyna przebywa we Włoszech, a dokładnie w Boario Terme, gdzie sprawdza swoją formę w konfrontacji z zawodniczkami z Italii.
Pierwsze spotkanie zakończyło się przegraną Biało-Czerwonych 0:4. W drugim sparingu podopieczne Miłosza Majki walczyły, jak równy z równym. Ostatecznie w końcówce wszystkich czterech partii lepsze okazały się gospodynie, które również zwyciężyły 4:0.
Podczas drugiego spotkania Polek z Włoszkami najskuteczniejsza w polskiej drużynie byłaIga Kępa (11 punktów), Martyna Podlaska (8 punktów) oraz Natasza Ornoch (7 punktów).
Polska: Natasza Ornoch (7), Wiktoria Szewczyk, Rozalia Moszyńska (5), Maria Spławska (3), Aleksandra Adamczyk (6), Iga Kępka (11), Zuzanna Suska (libero) oraz Michalina Sikora (6), Liliana Wójcik (6), Nadia Siuda (1), Martyna Podlaska (8), Julia Hewelt (4), Anna Dorywalska, Oliwia Ziółkowska (libero).
Wyniki meczów kontrolnych we Włoszech
Polska - Włochy 0:4 (17:25, 19:25, 27:29, 22:25)
Polska - Włochy 0:4 (18:25, 32:34, 24:26, 21:25)
Kadra kobiet U22 na mecze kontrolne we Włoszech
Rozgrywające; Nadia Siuda, Wiktoria Szewczyk
Atakujące: Iga Kępa, Martyna Podlaska
Środkowe: Maria Spławska, Michalina Sikora, Anna Dorywalska, Rozalia Moszyńska
Przyjmujące: Julia Hewelt, Aleksandra Adamczyk, Liliana Wójcik, Natasza Ornoch
Libero: Oliwia Ziółkowska, Zuzanna Suska
Sztab szkoleniowo-medyczny
Miłosz Majka – I trener
Dominik Stanisławczyk – II trener
Dominik Żukowski – asystent trenera
Adam Matyński – trener przygotowania motorycznego
Wojciech Szymański – statystyk
Joanna Jarońska – fizjoterapeutka
Michalina Błaszczyk – psycholog
Dofinansowano ze środków budżetu państwa, z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.



