SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 11 października 2016

Reprezentacja województwa śląskiego była wymieniana w gronie faworytów Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców i wywiązała się z tej roli znakomicie. Straciła tylko jednego seta - w półfinale z ekipą Kujaw i Pomorza.

Śląsk pokonał w Spale Mazowsze 2:0 (25:23, 25:16) w finałowym meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców rocznika 2001. Podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego pewnie zajęli pierwsze miejsce. Stracili tylko jednego seta - w półfinale z woj. kujawsko-pomorskim.

- Finał zagraliśmy bardzo dobrze - mówił po spotkaniu Wojciech Kasperski. - Na boisko zawodnicy wyszli maksymalnie skoncentrowani co mnie bardzo cieszy. Właśnie w półfinale stres był przyczyną porażki w pierwszym secie.

Jak podkreślił trener Kasperki "w finale jego zespół pokazał fajną, ciekawą siatkówkę." - Zawodnicy wykorzystali swoje warunki fizyczne i dobrze funkcjonował nasz blok. Kończyliśmy ataki zarówno po dobrym jak złym przyjęciu - powiedział.

Wojciech Kasperski, który na co dzień pracuje w Volley Rybnik i jest trenerem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, był również zadowolony z wyników testów swoich podopiecznych. - Zawodnicy uzyskiwali rezultaty w granicach swoich możliwości. W takich sprawdzianach również często pojawia się stres. Moi zawodnicy go uniknęli i stanęli na wysokości zadania - podsumował.

Reprezentacja woj. śląskiego składała się z graczy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, AZS Częstochowa,Exactu Systemu Norwida Częstochowa i BBTS Bielsko-Biała.

Uważnym obserwatorem Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców był trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale Maciej Zendeł. - Od początku rywalizacji zespoły Śląska i Mazowsza wyróżniały się, zawodnicy dysponują dobrymi warunkami fizycznymi - powiedział Maciej Zendeł. - Miło zaskoczyło mnie Kujawsko-Pomorskie, mające w składzie dwóch-trzech zawodników, z których trenerzy kadry mogą mieć pociechę.

W trakcie TNO rozgrywa się nie tylko mecze. Zawodnicy mieli testy sprawnościowe przygotowane m.in. przez Macieja Zendeła. - Były to ćwiczenia bardzo przydatne w grze. Zawodnicy wykonywali m.in. skoki takie jak na sietce. W przyszłości testy w zależności od potrzeb będą modyfikowane i udoskonalane - zakończył Maciej Zendeł.

Kadra Śląska na TNO 2016:
Eryk JANELT, Jakub WIERCIŃSKI, Filip WIECZOREK, Jakub CZYŻOWSKI, Wiktor MADEJ, Adrian BRZENK, Przemysław KUPKA, Szymon RAKOWSKI, Wiktor MARKIEWICZ, Hubert SZYMCZAK, Filip RAQUE DE OLIVEIRA, Krystian WALCZAK, Patryk CICHOSZ