SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 8 maja 2016

KS Pałac Bydgoszcz zdobył brązowy medal mistrzostw Polski kadetek, które od środy rozgrywane były w Tomaszowie Lubelskim.

Niedziela jest ostatnim dniem mistrzostw Polski kadetek, które od środy rozgrywane są w Tomaszowie Lubelskim. Jako pierwsze na boisko wyszły zespoły z Bydgoszczy i Rzeszowa, które walczyły o brązowy medal.

KS Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes V LO Rzeszów 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 18:25, 15:11)

Tradycji stało się zadość i kolejny mecz turnieju zakończył się po pięciu setach co świadczy, jak podkreślali obserwatorzy, o wyrównanym poziomie czołówki. Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Pałac prowadził m.in. 16:14 oraz 21:20 i do końca trudno było przewidzieć wynik.

Z kolei druga partia przebiegała po dyktando Developresy SkyRes V LO. Rzeszowianki od początku narzuciły rywalko swój styl gry. Prowadziły już 21:13 i w końcówce siatkarki KS Pałac odrobiły trochę strat. W trzecim secie z kolei bydgoszczanki miały ogromną przewagę. Było m.in. 21:14 dla podopiecznych trenerki Agaty Kopczyk. W końcówce Developres Skyres V Lo zaczął niebezpiecznie zbliżać i niewiele brakowało, żeby zespoły zaczęły grać na przewagi.

Czwartego seta znowu pewnie wygrał rzeszowski zespół. Miał on w tym spotkaniu dwie liderki. Maria Raszek zdobyła 19 pkt, a Izabela Wisz 17. Tie break rozpoczął się od minimalnego prowadzenia bydgposzczanek, a następnie ich przewaga zaczęła rosnąć. Najwięcej punktów dla KS Pałac zdobyły Klaudia Laskowska 16, Natalia Bartkowska 13, Magdalena Orlicka 12 i Aleksandra Hamuda 10.

MVP: Magdalena Orlicka (KS Pałac Bydgoszcz)

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/