SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 7 maja 2016

Broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo oraz Impel Wrocław zagrają w niedzielę w Tomaszowie Lubelskim w finale mistrzostw Polski kadetek. W meczu o brązowy medal zmierzą się KS Pałac Bydgoszcz i Developres SkyRes V LO Rzeszów.

Broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo oraz Impel Wrocław zagrają w niedzielę w Tomaszowie Lubelskim w finale mistrzostw Polski kadetek. W meczu o brązowy medal zmierzą się KS Pałac Bydgoszcz i Developres SkyRes V LO Rzeszów.

o siódme miejsce
4. miejsce grupa A - 4. miejsce grupa B MKS Dąbrowa Górnicza SA - Vega MOSiR Stalowa Wola 3:0 (25:20, 25:21, 25:14)

Dąbrowianki odniosły bezproblemowe zwycięstwo. W pierwszym secie prowadziły m.in. 16:12 i 21:16. W drugim uzyskały przewagę 8:5 i wydawało się, że nie napotkają przeszkód ze strony rywalem. Jednak siatkarki ze Stalowej Woli ambitnie walczyły i przejęły inicjatywę (12:16). Trzeba było postarać się, żeby wygrać w końcówce. Zresztą rywalki ułatwiły zadanie. Od stanu 20:21 nie zdobyły ani jednego punktu. W trzecim secie wyraźnie dominowały dąbrowianki. Najwięcej punktów dla MKS zdobyły Emilia Motłoch i Paulina Babiarz, a dla Vega MOSiR Aleksandra Bazan 12.

MVP: Zuzanna Szynkiel (MKS Dąbrowa Górnicza)

o piąte miejsce
3. miejsce grupa A - 3. miejsce grupa B UKS Lider - Budowlani Konstantynów Łódź - Energa Gedania Gdańsk 3:2 (15:25, 26:24, 25:21, 16:25, 15:8)

UKS Lider-Budowlani nie był faworytem tego spotkania, ale miał w swoich szeregach Klaudię Felak, która zdobyła 27 punktów. Jej przede wszystkim zespół zawdzięcza zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Mecz był nierówny. W pierwszym secie siatkarki z Konstantynowa Łódzkiego prowadziły 8:5, by następnie przegrywać 12:16 i ulec w sumie bardzo wysoko. Podobnie słabo zagrały w czwartej partii. Losy tie breaka rozstrzygnęły się w środkowej części, kiedy to podopieczne trenera Sławomira Kołcza uzyskały przewagę 10:4. Najwięcej punktów dla Energi Gedanii zdobyły Rozalia Hnatyszyn 17 oraz Martyna Łukasik 13.

MVP: Klaudia Felak (UKS Lider-Budowlani Konstantynów Łódzki)

półfinały
miejsce grupa A - 2. miejsce grupa B LTS Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)

Obrońca tytułu nie miał problemów z udowodnieniem swojej wyższości. - Jestem dumny ze swoich zawodniczek - powiedział trener LTS Legionovii Dawid Michor. - Zaprezentowały się bardzo dobrze mentalnie. Wytrzymały ciśnienie, zwykle towarzyszące meczom o stawkę. W trzecim secie odparły atak rywalek, które w tym fragmencie spotkania mocno ryzykowały.

Trener LTS Legionovii Dawid Michor podkreślił, że cały zespół zapracował na sukces jakim jest awans do finału mistrzostw Polski. - Moje zawodniczki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Jutro będziemy walczyć o złoty medal i jesteśmy świadomi swoich umiejętności. Nie ma znaczenia z kim zagramy w finale. W stawce czterech najlepszych drużyn turnieju nie ma już słabych - zakończył trener Michor.

Pierwszego seta podopieczne Dawida Michora wygrały pewnie, prowadząc 8:6 i 16:10. W drugiej partii bydgoszczanki opór stawiały do jej połowy, (16:14). Następnie przewaga LTS Legionovii była wyraźna. Na początku trzecieg seta prowadził KS Pałac 8:6. Potem do głosu doszedł zespół z Legionowa, ale w końcówce było sporo emocji. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Zuzanna Górecka (14).

MVP: Zuzanna Górecka (LTS Legionovia Legionowo)


18.00 2. miejsce grupa A - 1. miejsce grupa B Developres SkyRes V LO Rzeszów - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 15:25, 18:25)

Drugi półfinał miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg. W składzie Impela nie było Soni Flendrich, która wczoraj doznała kontuzji. Znakomicie zastąpiła ją Sandry Świętoń, która była skuteczna w przyjęciu i na zagrywce. Dobrze funkcjonował wrocławski środek.

- Zespół zrealizował wszystkie założenia taktyczne. Mieliśmy bardzo dobrych wykonawców. Podobało mi się podejście mentalne zespołu. Niepowodzenia nie były rozpamiętywane, tylko zamieniane na trzy kolejne, udane akcje - powiedział trener wrocławskiego zespołu, Andrzej Krowiak.

Impel po raz drugi stanie na podium tegorocznych mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W Tomaszowie Lubelskim zajmie co najmniej drugie miejsce. W kwietniu juniorki tego klubu były trzecie w krajowym czempionacie w Luboniu.

- Na pewno w niedzielę zanosi się na ciekawe widowisko w finale. Gra Legionovii w półfinale bardzo podobała się - zakończył trener Krowiak..

MVP: Sandra Świętoń (Impel Wrocław)


niedziela
10.00 KS Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes V LO Rzeszów

12.00 Impel Wrocław - LTS Legionovia Legionowo

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/