SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 5 maja 2016

Zespoły Developres SkyRes V LO Rzeszów oraz LTS Legionovia Legionowo zostały pierwszymi półfinalistami mistrzostw Polski kadetek, które rozgrywane są w Tomaszowie Lubelskim. Oba zespoły odniosły już po dwa zwycięstwa.

Zespoły Developres SkyRes V LO Rzeszów oraz LTS Legionovia Legionowo zostały pierwszymi półfinalistami mistrzostw Polski kadetek, które rozgrywane są w Tomaszowie Lubelskim. Oba zespoły odniosły już po dwa zwycięstwa.

UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki - Developres SkyRes V LO Rzeszów 0:3 (25:27, 23:25, 15:25)

W pierwszym secie rzeszowianki prowadziły 8:4 oraz 16:12, ale ich rywalki przejęły inicjatywę i uzyskały przewagę 21:18. Jednak zespół trenera Michała Łukowicza odrobił straty, doprowadził do końcówki i ją wygrał. W drugiej partii było m.in. 16:13 oraz 21:17 dla Developresu SkyRes V LO. Siatkarki Lidera zaczęły odrabiać straty, ale ostatecznie znowu uległy minimalnie. W trzeciej partii dominacja rzeszowskiej drużyny była już wyraźna, prowadziła ona już różnicą większą niż 10 pkt (20:7).

- Graliśmy dobrze blokiem w całym spotkaniu. W odpowiednich momentach zafunkcjonowała zagrywka. Każda z zawodniczek dołożyła cegiełkę do zwycięstwa - powiedział po spotkaniu trener Łukowicz. Po piętnaście punktów dla drużyny z Rzeszowa zdobyły Izabela Wisz i Maria Raszek.

- We wczorajszym meczu z Dąbrową Górniczą dużo było emocji. Dziś dziewczyny grały bardzo skoncentrowane. Miały chłodne głowy i zaprezentowały zbecznie pewniej - powiedział i dodał, że "teraz czekamy na Legionovię". W przypadku gdy podwarszawski zespół pokona MKS Dąbrowę Górniczą to będzie miał tak jak rzeszowianki dwa zwycięstwa. Oba zespoły w tej sytuacji zapewnią awans do półfinału.

MVP: Maria Raszek (Developres SkyRes V LO Rzeszów)

LTS Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza SA 3:2  16:25, 26:24, 23:25, 25:9, 18:16)

Pierwszy i czwarty set zakończyły się pewnymi wygranymi jednej z drużyn. W trzech pozostałych walka toczyła się od początku do ostatniej piłki. W tie breaku LTS Legionovia prowadziła 10:7, żeby stracić pięć kolejnych punktów. Dąbrowianki również nie utrzymały prowadzenia. Następnie miały piłki meczowe, ale to podopieczne trenera Dawida Michora cieszyły się ze zwycięstwa. Efektownym blokiem zakończyły spotkanie.

- Wygląda, że w tych mistrzostwach mało meczów zakończy się wynikiem 3:0. Emocji i walki nie będzie brakowało. Kto pierwszy opanuje nerwy ten wygra - mówił po meczu legionowski szkoleniowiec. - W czwartym secie moje zawodniczki zagrały skoncentrowane i pokazały swoją grę. Z kolei końcówkę trzeciej partii przegraliśmy po serii błędów.

Podkreślił on, że zespół pokazał charakter i walczył do końca. Trener Developresy SkyRes V LO Rzeszów Michał Łukowicz był jednym z pierwszych, który pogratulował Dawidowi Michorowi zwycięstwa. Oba zespoły mają już zapewniony awans do półfinału. W piątek zagrają o pierwsze miejsce w tabeli. - Żadnych kalkulacji nie będzie. Mamy na odpoczynek całą dobę. Zregenerujemy siły i powalczymy jutro o zwycięstwo - powiedział trener LTS Legionovii, która w Tomaszowie Lubelskim broni złotego medalu zdobytego przed rokiem w Proszowicach.

MVP: Paulina Sobolewska (LTS Legionovia Legionowo)


KS Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 1:3 (13:25, 20:25, 25:18, 17:25)

Impel nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pewnie wygrał dwa pierwsze sety. W inauguracyjnym początek był wyrównany (7:8). Następnie uwidoczniła się przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Krowiaka.

- Zagrywka i blok były kluczem do odniesienia zwycięstw w tych okresach gry - mówił po meczu koordynator kadr młodzieżowych wrocławskiego klubu, Rafał Błaszczyk. - W trzeciej partii rywalki zamiast atakować zaczęły kiwać i tym nas zaskoczyły. Potem znaleźliśmy receptę na sposób gry bydgoszczanek i wygraliśmy.

Dwadzieścia punktów dla wrocławskiej drużyny zdobyła Julia Szczurowska. Córka byłego gracza klubów PlusLigi Wojciecha Szczurowskiego grała z zespołem w mistrzostwach Polski juniorek w Luboniu, gdzie Impel zdobył brązowy medal, a sama zawodniczka otrzymała jedną z nagród indywidualnych.

- Tata może być dumny ze swojej córki. Julia ma ogromny talent. Dużo już umie i w przyszłości możemy dużo dobrego o niej usłyszeć - komplementował zawodniczkę Rafał Błaszczyk

MVP: Julia Szczurowska (Impel Wrocław)


Energa Gedania Gdańsk - Vega MOSiR Stalowa Wola 3:1 (25:14, 23:25, 25:18, 27:25)

Gdańszczanki były faworytkami i wywiązały się z tej roli. Jednak siatkarki ze Stalowej Woli zmusiły rywalki do maksymalnego wysiłku. W drugiej przegranej partii gdańszczanki prowadziłi 21:18, ale nie zachowały do końca koncentracji. Bardzo dobry mecz rozegrała Martyna Łukasik, która zdobyła 17 punktów, a dzielnie jej sekundowały Rozalia Hnatyszyn 13 oraz Wiktoria Piszczek 12.

MVP Martyna Łukasik (Energa Gedania Gdańsk)

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/ 

Dzięki ekipie Vispolska kibice mogą na bieżąco śledzić na ekranie monitora statystyczne informacje z mistrzostw Polski kadetek.