SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 8 maja 2016

Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonał w Człuchowie AKS V LO Rzeszów zdobywając Mistrzostwo Polski kadetów 2016.

Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonał w Człuchowie AKS V LO Rzeszów zdobywając Mistrzostwo Polski kadetów 2016.

Pierwszy set meczu o złoto MP kadetów zapowiadał wyrównaną walkę Jastrzębskiego Węgla z broniącym tytułu AKS V LO Rzeszów. Było blisko, a wygrywał ten, kto popełniał mniej błędów. W tym wypadku byli to Jastrzębianie (25:22).

W secie drugim Jastrzębski Węgiel zaczął od pięciopunktowej przewagi (7:2), ale już wkrótce AKS deptał przeciwnikom po piętach. Dwie świetne akcje pokazały, że rzeszowski blok trzyma się mocno i doprowadziły do wyrównania 17:17. Chwilę na prowadzeniu (19:18) był już AKS, ale nie utrzymał się długo - po zaciętej walce punkt za punkt piłkę setową skończył na 25:23 zespół z Jastrzębia.

Prowadzący w meczu 2:0 zespół Jarosława Kubiaka wyglądał , jakby czuł nadchodzące zwycięstwo. przy 10:7 w trzeciej odsłonie nastroje w drużynie były prawie euforyczne. Przedwcześnie. Jeszcze kilkakrotnie rzeszowianie szli łeb w łeb z Jastrzębiem (11:11 do 13:13), a walka o każdy punkt trwała aż do końca i dopiero po mocnym ataku Marcina Kukulskiego (na 22:19) wygrana jastrzębian zaczęła rysować się wyraźnie. Piłkę meczową zdecydowanym atakiem skończył Artur Błażej - 25:20, 3:0 i tytuł dla Jastrzębskiego Węgla!

Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:22, 25:23, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Patryk Czyrniański, Artur Błażej, Sebastian Bartecki, Adrian Hołdys, Igor Oziabło, Marcin Kukulski, Karol Gdowski (libero) oraz: Damian Czetowicz, Dawid Nabiałczyk; trener Jarosław Kubiak

AKS V LO Rzeszów: Kamil Kosiba, Damian Baran, Maciej Jakubek, Kacper Komar, Dominik Paszek, Mateusz Poręba, Paweł Małek (libero) oraz: Macin Cebula, Dawid Woźniak (libero); trener: Jacek Podpora

MVP: Patryk Czyrniański (Jastrzębski Węgiel)

Sponsorem Mistrzostw Polski Kadetów jest PKN Orlen