SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Tekst i foto Anna Daniluk, 7 września 2014

Dziś zapadną decydujące rozstrzygnięcia w rozgrywanych obok Ergo Areny w Gdańsku Mini Mistrzostwach Świata.

Dziś zapadną decydujące rozstrzygnięcia w rozgrywanych obok Ergo Areny w Gdańsku Mini Mistrzostwach Świata. W finale spotkają się Zespół Szkół w Cewicach, w turnieju znane jako „Tunezja” oraz SMS Nr 3 w Gdańsku – „Francja”.

- Niedawno graliśmy przeciwko „Francji” – jest trudnym przeciwnikiem, ale powinniśmy dać radę – zapewnia kapitan reprezentacji „Tunezji” Daniel Drywa. – Najwięcej problemów mamy z przyjęciem, ale rozpoczniemy mecz skoncentrowani więc powinno się udać. Gramy pod hasłem Tiger Bonzo!

O trzecie miejsce rywalizować będą „Niemcy” czyli Gimnazjum Nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku i „USA” – Gimnazjum im. Stefana kardynała Wyszyńskiego w Ziemianach. Przed małym finałem kapitanowie obu drużyn nie kryli swoich nadziei na wywalczenie brązowego medalu w gdańskich mistrzostwach.

- Myślę, że mamy duże szanse na zwycięstwo. Z Niemcami graliśmy już wcześniej, wtedy przegraliśmy 23:25, ale teraz już wiemy czego się spodziewać – powiedział Kacper Kachniarz, kapitan „USA”  - Największy kłopot sprawiała nam obrona, ale to już udało się poprawić.


Hasło motywujące drużynę „USA”  tp „Grać – i tyle!”

- Poprzedni mecz, w grupie, ze Stanami wygraliśmy i mamy zamiar to powtórzyć w meczu o trzecie miejsce. Na pewno nie oddamy im tego zwycięstwa. Chcemy być brązowymi medalistami Mini Mistrzostw Świata w Gdańsku – deklarował Filip Lampkowski, kapitan „Niemiec”. - Największe problemy sprawiały tu warunki atmosferyczne, a nie gra – w odbiorze zagrywki przeszkadzało słońce, przy wystawach, ciężko było z wiatrem, bo często zwiewało piłkę.