SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 26 maja 2023

Beach Nations Cup: Biało-Czerwoni pokonują gospodarzy

Piątek jest pierwszym dniem zmagań w turnieju Grupy D fazy wstępnej tegorocznego Pucharu Narodów, który stanowi część europejskich prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska w tej fazie turnieju rywalizuje w fińskim mieście Vantaa, a ich rywalami są Cypryjczycy, Belgowie, Szwedzi oraz Finowie. Biało-Czerwoni  w składzie Maciej Rudol i Paweł Lewandowski oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek w pierwszym dniu zmagań pokonali reprezentantów gospodarzy 2-0. W sobotę Polacy zmierzą się z Belgami.

Finlandia - Polska 0-2
Piippo / Topio V. - Rudol / Lewandowski  0-2 (13-21, 18-21)

Jako pierwsi do akcji przystąpili Maciej Rudol i Paweł Lewandowski, którzy pewnie zaprezentowali się w swoim pierwszym wspólnym meczu. Biało-Czerwoni od początku dominowali na boisku. Ich dużym atutem była zagrywka, w partii otwarcia aż cztery punkty były zdobyte bezpośrednio serwisem. Dodatkowo kolosalną różnicą była skuteczność w ataku - Polacy zdobyli 24 punkty w tym elemencie, a ich rywale jedynie 10. W całym spotkaniu Paweł Lewandowski zapisał na swoim koncie 23 punkty, a Maciej Rudol 12.

Siren / Nurminen - Kantor / Zdybek 1-2 (9-21; 21-19; 10-15)

Piotr Kantor i Jakub Zdybek kompletnie zdeklasowali rywali w partii otwarcia, wygrywając ją 21-9, jednak Finowie szybko wyciągnęli wnioski z pierwszego seta znacznie poprawiając swoją grę. Polacy wyciągnęli również pomocną dłoń do rywali popełniając 7 błędów własnych w drugim secie, co pozwoliło przeciwnikom rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. Finowie dobrze otworzyli również tie-break, ale skuteczna gra Biało-Czerwonych pozwoliła im nie tylko odrobić straty, ale i wygrać tę partię 15-10 i zapisać na koncie Polski zwycięstwo. 

Więcej informacji o turnieju oraz wyniki wszystkich spotkań można znaleźć na stronie turnieju.

Harmonogram i wyniki Beach Nations Cup - Grupa D (Vantaa)*
26 maja (piątek)
Cypr - Belgia 0-2
Polska - Finlandia 2-0
Piippo / Topio V. - Rudol / Lewandowski  0-2 (13-21, 18-21)

Siren / Nurminen - Kantor / Zdybek 1-2 (9-21; 21-19; 10-15)
Szwecja - Belgia 2-0
Cypr - Finlandia 0-2
27 maja (sobota)
Polska - Belgia
8:00 Rudol / Lewandowski - Van Langendonck / Witvrouwen
8:50 Kantor / Zdybek - Vandecaveye Lo. / Vandecaveye G.
Szwecja - Finlandia

* godziny czasu polskiego