SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. tauronliga.pl, budowlanilodz.pl, 25 stycznia 2022

Reprezentantka tygodnia: Natalia Murek

22 punkty, 68 procent pozytywnego przyjęcia - takie statystyki miała Natalia Murek z E.Leclerc MOYA Radomki Radom w wygranym meczu z Grot Budowlanymi Łódź. I to ona została Reprezentantką Tygodnia.

1. Natalia Murek (E.Leclerc MOYA Radomki Radom)- Reprezentantka Tygodnia

Stefano Lavarini, nowy selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek, podczas pobytu w Polsce przyznał, że ogląda wszystkie spotkania Tauron Ligi, szukając kandydatek do drużyny. W 16. kolejce zapewne zwrócił uwagę na Murek. 23-letnia skrzydłowa, która w trakcie sezonu przeniosła się z Volleya Wrocław do Radomki, rozegrała znakomity mecz z Grot Budowlanymi Łódź. Atakowała aż 40 razy, zdobywając 18 punktów, co daje 45-procentową skuteczność. Najczęściej w zespole przyjmowała zagrywkę i też poradziła sobie świetnie. Do tego dodała dwa asy i dwa bloki.

2. Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police)

W najciekawszym spotkaniu kolejki zajmujący drugie miejsce Chemik pokonał 3:0 trzecią IŁ Capital Legionovię. Gwiazdą spotkania była Jovana Brakocević-Canzian, ale znakomicie wspierała ją Kąkolewska, zdobywając dziewięć punktów, z czego aż cztery blokiem.

3. Katarzyna Wenerska (Developres Rzeszów)

Lider bez kłopotów pokonał na wyjeździe Volley Wrocław. Dzięki bardzo dobremu rozegraniu Wenerskiej, Developres miał 44-procentową skuteczność w ataku.

Polską Siatkówkę wspierają