SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

16 lipca 2018

Para Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak zwycięzcami drugiej edycji Beach Volleyball Płock. W finale turnieju rozgrywanego przed płockim ratuszem duet zafundował kibicom nie lada emocje pokonując Marcina Ociepskiego i Jarosława Lecha 2:1.

Oba zespoły były najwyżej sklasyfikowane przed rozpoczęciem zawodów i uchodziły za faworytów. Brożyniak/Janiak tydzień wcześniej wygrali inauguracyjny turniej Plaży Open w Dąbrowie Górniczej. Za to Ociepski/Lech stratowali w turnieju World Tour na warszawskiej Moncie.

Finałowe spotkanie było pełne emocji i widowiskowych akcji. Brożyniak/Janiak przegrywali w pierwszym secie 9:12, by wygrać 21:17. Drugim secie lepsi okazali się Ociepski/Lech i aby rozstrzygnąć rywalizację konieczny był tie-break. W nim zdecydowaną przewagę uzyskali Brożyniak/Janiak, wygrywając ostatecznie cały pojedynek 2:1. Kibicom podobać się mogła skuteczna gra blokiem Janiaka, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Beach Volleyball Płock.

- W zeszłym roku w Płocku udało nam się zająć trzecie miejsce, teraz poprawiliśmy ten wynik. Bardzo dobrze się tu czujemy. Dzięki organizatorom, którzy byli w stanie zapewnić najlepsze warunki, do Płocka zawitały najlepsze pary. W ten weekend dopisała również pogoda i frekwencja na meczach finałowych. Mam nadzieję, że ten turniej na stałe wpisze się do kalendarza imprez w mieście tak jak turniej piłki ręcznej plażowej, a z czasem powstanie tutaj klub czy siatkarska sekcja – komentował zaraz po finałowym spotkaniu Piotr Janiak.

Trzecie miejsce zajął duet Jan Król i Jan Firlej, którzy pokonali parę Krasiński/Sulima 2:1.

Gospodarze turnieju, czyli para z Płocka - Tomasz Maziarek i Bartosz Lewicki, została rozstawiona z numerem 5. Po dwóch porażkach 0:2 i 1:2, zakończyła Beach Volleyball Płock na miejscach 13-16.

- Druga edycja turnieju w Płocku przyciągnęła kibiców i była doskonałą promocją siatkówki plażowej w Polsce. Cieszą nas pochlebne opinie zawodników, ale nie zamierzamy osiąść na laurach i ciągle chcemy rozwijać nasz turniej. Dziękujemy Miastu Płock i naszym sponsorom za możliwość zorganizowania Beach Volleyball Płock  - mówi Jakub Malinowski, przedstawiciel Fundacji Modern Sport - organizatora turnieju.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Płocka, sponsorami są: Auto Forum, Hotel Herman, Repro. Partnerami są Polski Związek Piłki Siatkowej, Stowarzyszenie Siatkarz Płock, Stowarzyszenie 3S oraz MUKS Volley Płock.