SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, fot. Piotr Sumara, 25 kwietnia 2023

Aleja Gwiazd Siatkówki - Nowy rozdział

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Alei Gwiazd Siatkówki. 19 kwietnia, prezydent Katowic Marcin Krupa i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych działań – w Katowicach swoje dłonie odcisną kolejni wielcy ludzie siatkówki, a w Spodku odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn. Bilety w sprzedaży już od dzisiaj.

Katowice nie bez powodu nazywane są mekką polskiej siatkówki, a symbolem tego jest pamiętający tryumfy Biało-Czerwonych Spodek oraz prowadząca do niego Aleja Gwiazd Siatkówki. Trzecim siatkarskim wyróżnikiem Katowic są kibice, o których wspomniał prezydent Marcin Krupa podczas środowej konferencji w Willi Goldsteinów. – To właśnie dzięki dopingowi kibiców Spodek potrafi odlecieć i poprowadzić reprezentację Polski po zwycięstwo. Dla mnie osobiście emocje i wibracje Spodka podczas siatkarskich wydarzeń są czymś wyjątkowym.

Świetną wiadomością dla fanów siatkówki jest nie tylko fakt, że wspomniany list intencyjny daje perspektywę rozwoju Alei Gwiazd w Katowicach na kolejne siedem lat, ale również informacja o organizowanym przy okazji najbliższej edycji tego wydarzenia (25 maja) meczu towarzyskim Polska-Niemcy – oczywiście w Spodku. Bilety do nabycia na eBilet.pl.

Życzę panu prezydentowi i nam wszystkim, żeby Aleja Gwiazd Siatkówki była za krótka, aby nasi siatkarze zdobywali jak najwięcej medali, i aby jak najwięcej siatkarek i siatkarzy mogło się na Alei Gwiazd Siatkówki zaprezentować – mówił prezes PZPS Sebastian Świderski. – Zapraszam na mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec. Tym bardziej, że trenerem reprezentacji Niemiec jest nasz były reprezentant, który również odbijał swoje dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki, czyli Michał Winiarski – dodał szef PZPS, który sam miał okazję symbolicznie odcisnąć dłonie w Alei wraz ze wspomnianym Michałem Winiarskim w 2021 roku.

Upamiętniająca wybitne postaci świata siatkówki Aleja Gwiazd przy al. Korfantego została otwarta w maju 2017 r. od tamtej pory trwały ślad pozostawiły w niej 34 osobistości siatkarskiego świata. Aleję wieńczy unikalna, pamiątkowa ławeczka z repliką pucharu Mistrzostw Świata 2014, zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski. Jednak jej historia sięga dużo dalej - aż 2003 roku w Miliczu, gdzie odbyło się dziesięć pierwszych wydarzeń z tego cyklu. Teraz otwiera się nowy rozdział Alei Gwiazd, bo organizacja kolejnych imprez przeszła całkowicie na PZPS. Widocznym tego znakiem jest także nowe logo, zaprezentowane podczas konferencji.

Aleja Gwiazd Siatkówki to już marka. W 2003 roku, gdy zastanawialiśmy się nad jej stworzeniem, siatkówka nie była jeszcze naszym dobrem narodowym. Dziś już wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Naszym priorytetem jest ciągłe rozwijanie alei. Stąd decyzja o przeniesieniu przez Fundację Alei Gwiazd autorskich praw majątkowych wyłącznie na Polski Związek Piłki Siatkowej, co nie oznacza, że nie będziemy ze sobą współpracowali – mówił Sławomir Jachimowski, prezes Fundacji Aleja Gwiazd.

Już 25 maja o godzinie 18.00 przy Alei Korfantego tablice z odbiciem swoich dłoni odsłonią: Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Paweł Papke. Swoją tabliczkę odsłoni też sponsor Plus GSM. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Siatkówka, a jego Partnerem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tego samego dnia w Spodku o 20.30 odbędzie się mecz Polska-Niemcy. Ceny biletów zaczną się od 29 zł, natomiast udział w uroczystości w Alei Gwiazd Siatkówki pozostaje oczywiście otwarty dla wszystkich fanów siatkówki.

Zapowiedz meczu 1200x1200

  • 7
  • 0
  • 4
  • 0
  • 0