SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 11 marca 2023

Pantery górą w pierwszym "polskim meczu" w Nagoi - WIDEO

Pierwsze starcie w dwumeczu V.League: Wolfdogs Nagoya – Panasonic Panthers wygrał zespół Michała Kubiaka, pokonując drużynę Bartka Kurka 3:0. Kolejne spotkanie już jutro, w niedzielę o 5:00 czasu polskiego, a transmisja ponownie będzie dostępna na Facebooku Polskiej Siatkówki (LINK: https://fb.me/e/109zS1LhG - dostęp ograniczony do terytorium Polski).

Poprzedni dwumecz pomiędzy drużynami byłego i obecnego kapitana reprezentacji Polski zakończył się podwójnym tie-breakiem na korzyść zespołu z Nagoi. Tym razem było zupełnie inaczej – Pantery zdominowały grę, radząc sobie coraz lepiej z każdym setem, aż do końcowego 3:0 (25:19, 25:16, 25:14).

Jak pisaliśmy wcześniej, cały dwumecz jest okazją do promocji Polski w Japonii, w ramach „Dnia Polskiego”, organizowanego przez Ambasadę RP w Tokio. Mecz symbolicznie rozpoczął, podając piłkę na boisko, Ambasador Paweł Milewski. Na trybunach zasiedli także polscy kibice, a w hali „Entrio” znalazły się stoiska promocyjne i serwujące polskie przysmaki.

To bardzo ważna wygrana. potrzebowaliśmy tych 3 punktów aby utrzymać się w walce o play off. Jutro przed nami kolejny mecz, a jeśli chcemy podtrzymać nasze marzenie o finale musimy go również wygrać. Grałem dzisiaj dobrze, ale najważniejsze dla mnie było to zwycięstwo i trzy punkty dla naszego zespołu. Wygrana przed taką publicznością cieszy tym bardziej. Dziękuję Panu Ambasadorowi za przybycie i wszystkim polskim kibicom. Oczywiście dziękuję również japońskim fanom, ale nie często mam okazję widzieć, aż tylu polskich kibiców, więc bardzo dziękuję! – mówił w pomeczowym wywiadzie jeszcze na płycie boiska Michał Kubiak. – Granie przeciwko Bartkowi to zawsze wyjątkowa okazja i dodatkowa motywacja. Jest moim długoletnim przyjacielem. Jesteśmy razem na boisku odkąd byliśmy jeszcze dzieciakami, nie wiem ile to już lat. Nagoja powinna być szczęśliwa, że ma takiego zawodnika, życzę jemu i całemu zespołowi wszystkiego dobrego. Wierzę, że jutro sprawimy kibicom takie widowisko, jakiego oczekują, ale mam nadzieję, że wynik będzie również na naszą korzyść.

– Jeszcze raz dziękuję wszystkim polskim kibicom, którzy przyszli. To bardzo wiele znaczy zarówno dla mnie jak i Bartka. Dziękujemy również tym, którzy wstali o 5 rano, aby oglądać nas w Polsce - nie jest łatwo wstać tak wcześnie, tym bardziej w weekend. Dziękujemy też V.League TV, że udostępniła transmisję w Polsce. Zapraszamy również jutro! – dodał po polsku zawodnik.

 Cały mecz dostępny poniżej (jeśli wideo się nie otwiera, kliknij w link, by obejrzeć je na Facebooku): 

 

 

Zapowiedz meczu 3

  • 8
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0