SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 6 grudnia 2022

Reprezentanci Tygodnia: Mateusz Bieniek i Klaudia Alagierska

Wielkich powrotów ciąg dalszy! W każdy wtorek na naszej stronie pojawiać się będzie cykl „Reprezentanci Tygodnia” w którym wybierać będziemy najbardziej wyróżniających się kadrowiczów i kadrowiczki w ostatniej kolejce ligowej. Czas start!

W ostatniej kolejce TAURON Ligi i PlusLigi nie brakowało szlagierów. W męskiej ekstraklasie oglądaliśmy starcie PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla, zaś w rozgrywkach pań z uwagą śledziliśmy zmagania ŁKS Commerceconu Łódź i Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

Tytuł „Reprezentantów Tygodnia” trafił do środkowych: Mateusza Bieńka i Klaudii Alagierskiej.

REPREZENTANT TYGODNIA: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów)

Starcie bełchatowian z jastrzębianami przyciągnęło komplet widzów do hali Energia. Zacięte, pięciosetowe spotkanie potwierdziło, że sobotnie popołudnie warto było spędzić z siatkówką, tym bardziej, że gospodarze triumfowali na własnym terenie. W szeregach bełchatowian wyróżnił się Mateusz Bieniek, który zagrał niesamowity mecz. Środkowy „żółto-czarnych” zdobył łącznie 20 punktów, notując w ataku blisko 80-procentową skuteczność w ataku. To właśnie „Bieniu” zapracował sobie na pierwsze miejsce w naszym rankingu.  

2. Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)

Na drugiej pozycji w naszym zestawieniu znalazł się Artur Szalpuk, najczęściej punktujący w meczu Projektu Warszawa z BBTS Bielskiem-Białą. Przyjmujący reprezentacji Polski popchnął warszawian do zwycięstwa, zapisując na swoim koncie 17 „oczek” i 67-procentową skuteczność w ataku. Z zadań defensywnych wywiązywał się z podobnie wysoką jakością, a w swoim dorobku zapisał także dwie punktowe zagrywki i jeden punktowy blok.

3. Bartosz Kwolek (Aluron CMC Warta Zawiercie)

W wygranym przez zawiercian 3:0 spotkaniu z Barkomem Każany Lwów bardzo dobrze spisał się Bartosz Kwolek, który zakończył spotkanie z 15 punktami i połową skończonych ataków. Mistrz świata z 2018 roku dwukrotnie punktował także w polu serwisowym.

*Do wyróżnienia: Bartłomiej Bołądź (Trefl Gdańsk)

Bardzo dobrą grą przeciwko GKSowi Katowice popisał się Bartłomiej Bołądź, który w czterosetowym meczu atakował z 64-procentową skutecznością. Łącznie w całym spotkaniu zdobył aż 29 punktów, w tym dwa „oczka” bezpośrednio z zagrywki.

REPREZENTANTKA TYGODNIA: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź)

Mecz pomiędzy ŁKS Commerceconem Łódź a Developresem BELLA DOLINA Rzeszów był najbardziej wyczekiwanym starciem tej kolejki TAURON Ligi. Obie drużyny nie zawiodły oczekiwań, serwując oglądającym pięciosetowe spotkanie. W nim znakomicie zaprezentowała się Klaudia Alagierska, która naszym zdaniem zasłużyła na miano reprezentantki tygodnia. Środkowa reprezentacji Polski zdobyła łącznie 15 punktów, w tym aż 7 „oczek” w bloku i skończyła 8 z 12 ataków. Co najważniejsze – nasza kadrowiczka w tym meczu nie popełniła ani jednego błędu (!), a na stronę rywalek posłała aż 25 zagrywek, najwięcej z całego zespołu.

2. Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź)

W ślad za swoją koleżanką z drużyny poszła Zuzanna Górecka, która również może być dumna ze swojego występu. Nasza kadrowa przyjmująca zdobyła w sumie 23 punkty, z czego aż 20 „oczek” zapisała dzięki skutecznym atakom. Dość wspomnieć, że Górecka zazwyczaj pełni rolę bardziej defensywną, a jednak w meczu przeciwko rzeszowiankom była drugim najczęstszym wyborem swojej rozgrywającej.

3. Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź)

W tym rankingu mamy dość nietypową sytuację, bowiem całe podium zajęły kadrowiczki występujące w jednym klubie. Ciężko jednak nie wyróżnić Kamili Witkowskiej, która mecz z Developresem zakończyła z 16 punktami na koncie i 50-procentową skutecznością w ataku. W swoim dorobku zgromadziła również jedną punktową zagrywkę oraz 3 skuteczne bloki.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 13
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0