SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Angelika Knopek, Fot. Piotr Sumara, 27 sierpnia 2022

Mistrzostwa świata 2022: dzień 2 - wyniki i relacje

Trwają mistrzostwa świata siatkarzy. Drugiego dnia turniej zainaugurują zespoły grające w grupach A, E i F. W Polsce miastem-gospodarzem są Katowice, natomiast w Słowenii zespoły zmierzą się w Lublanie.

Plan meczów (27 sierpnia):

GRUPA E, Lublana: Turcja - Chiny 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)

Drugi dzień mistrzostw świata w Lublanie rozpoczął się od szybkiego zwycięstwa reprezentacji Turcji nad Chinami. Chińczycy w żadnym z trzech setów nie zdołali przekroczyć granicy dwudziestu punktów, w każdym elemencie znacznie odstając poziomem od wyżej notowanego rywala. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

GRUPA F, Lublana: Holandia - Egipt 3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

Losy drugiego meczu rozegranego w Lublanie również rozstrzygnęły się bardzo szybko — Holendrzy bez przeszkód, w trzech setach, odprawili rywali z Egiptu. Niekwestionowanym liderem holenderskiej reprezentacji był atakujący Nimir Abdel-Azis, który w dzisiejszym spotkaniu zdobył aż 21 punktów.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

GRUPA A, Katowice: Tunezja - Portoryko 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

W pierwszym spotkaniu grupy A w katowickim Spodku siatkarze reprezentacji zdominowali siatkarzy z Portoryko, odnosząc pewne zwycięstwo w trzech setach. W każdej partii mistrzowie Afryki szybko wypracowywali sobie kilkupunktowe prowadzenie, i choć Portorykańczycy kilkukrotnie zrywali się do walki, odrabiając straty seriami i doprowadzając do remisu, finalnie nie wystarczyło im sił, by urwać rywalom choćby seta. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

GRUPA F, Lublana: Argentyna - Iran 2:3 (25:22, 28:30, 18:25, 34:32, 19:21)

Najbardziej emocjonującym spotkaniem w Lublanie był mecz reprezentacji Iranu z brązowymi medalistami ostatnich Igrzysk Olimpijskich, Argentyńczykami. Finalnie to Irańczycy cieszyć się mogli ze zwycięstwa, jednak do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne było aż pięć setów. Argentyna nie wykorzystała kilku piłek setowych w drugiej partii, nie potrafiła się też odbudować w trzeciej. Czwarty set padł łupem siatkarzy z Ameryki Północnej po bardzo długiej walce na przewagi, w tie-breaku walka również trwała do ostatniej piłki.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

GRUPA A, Katowice: Ukraina - Serbia 0:3 (26:28, 21:25, 20:25)

Tylko w pierwszym secie dzisiejszego meczu reprezentanci Ukrainy postawili Serbom trudne warunki - nasi sąsiedzi byli na dobrej drodze, by odnieść zwycięstwo w pierwszej partii, prowadząc w końcówcen już kilkoma punktami. Siatkarze z Bałkanów zdołali jednak odrobić straty i ostatecznie wygrać po walce na przewagi. W drugim i trzecim secie Serbowie znacznie zdominowali rywali, ani przez chwilę nie tracąc koncentracji, dzięki czemu zanotowali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

GRUPA E, Lublana: Włochy - Kanada 3:0 (25:13, 25:18, 39:37)

Na zakończenie dnia meczowego mistrzowie Europy, Włosi, podjęli reprezentację Kanady. Po dwóch łatwo wygranych setach, dość niespodziewanie Azzurri w trzeciej partii mieli ogromne problemy z zakończeniem spotkania, przez co ostatni set rozstrzygnął się dopiero imponującym wynikiem 39:37. Najlepiej punktującym zawodnikiem włoskiego zespołu był przyjmujący Daniele Lavia, który zdobył 18 punktów. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Wyniki mistrzostw świata na żywo

Tabele mistrzostw świata

Polską Siatkówkę wspierają

 

  • 9
  • 3
  • 19
  • 4
  • 0