SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Marek Żyńczak, 24 sierpnia 2022

Stanisław Gościniak: po meczu z USA będziemy wiedzieli więcej

W piątek w Lublanie i Katowicach rozpoczną się mistrzostwa świata mężczyzn. Polska w pierwszym meczu zagra tego dnia z Bułgarią. Kolejnymi przeciwnikami zespołu Nikoli Grbicia będą siatkarze Meksyku (28 sierpnia) i USA (30 sierpnia).

Ostatnie sprawdziany reprezentacji Polski wypadły znakomicie. W czterech meczach Biało-Czerwoni nie stracili seta, a rywali mieli wymagających z brązowymi medalistami ostatnich igrzysk - Argentyńczykami.

- Wyniki mogą imponować, podobnie jak gra. Trener Nikola Grbić dokonywał różnych zmian, sprawdzał różne ustawienia. Do tego służą sparingi. Szczególnie zaimponowała gra w końcówkach, w których nasi zagrali bez błędów. Oczywiście Biało-Czerwonym życzymy jak najlepszej gry. Przy ich dobrej dyspozycji będzie rywalom bardzo trudno wygrać - powiedział mistrz świata z 1974 roku, Stanisław Gościniak.

Jego zdaniem możemy z optymizmem podchodzić do występu reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. W ostatnich meczach nasz zespół pokazał, że jest dobrze przygotowany. - Na każdej pozycji mamy dobrych zawodników. Zmiennicy prezentują podobną czy nawet taką samą klasę jak gracze szóstkowi - powiedział Stanisław Gościniak, który w przeszłości prowadził dwa razy męską reprezentację Polski oraz był trenerem czołowych klubów naszej ekstraklasy.

Stanisław Gościniak podkreślił, że "najtrudniejszym rywalem w grupie będą siatkarze amerykańscy." - Oni zaprezentowali się bardzo dobrze w Lidze Narodów. Do mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich przygotowują się szczególnie solidnie. Późnym wieczorem 30 września będziemy wiedzieli więcej na temat możliwości oraz umiejętności naszego zespołu - zaznaczył.

W szczytowych czasach swojej sportowej kariery Stanisław Gościniak był uważany za najlepszego rozgrywającego na świecie. Dlatego też ze szczególną uwagą przypatruje się zawodnikom grającym na tej pozycji. Dlatego też w ostatnich meczach zwracał uwagę na postawę Marcina Janusza i Grzegorza Łomacza.

23089c
- Janusz dojrzewa z meczu na mecz. Widać jego coraz lepsze zgranie z zespołem. Wyrasta na prawdziwego dyrygenta zespołu. Grzegorz posiada cenne doświadczenie, bardzo potrzebne na tej pozycji. Dobrze prezentował się w czasie podwójnych zmian. Jego dwie krótkie wprawiły mnie w zachwyt - powiedział Stanisław Gościniak i dodał, że "na kluczowego gracza narodowego zespołu wyrósł Kamil Semeniuk."

- Lubię oglądać ataki dobrze wyszkolonych technicznie zawodników, a takim jest Semeniuk -
zakończył złoty medalista meksykańskich mistrzostw świata.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/men-world-championship-2022/schedule/

  • 4
  • 0
  • 14
  • 1
  • 0