SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. Memoriał Huberta Wagnera, 22 sierpnia 2022

Reprezentacja Polski trenowała w Będzinie

Reprezentanci Polski ostatni tydzień przygotowań do mistrzostw świata rozpoczęli w Będzinie. W poniedziałek wieczorem zaplanowany jest trening w katowickim Spodku.

W piątek o godzinie 20:30 Polska rozpocznie grę, której stawką jest trzeci z rzędu tytuł mistrza świata. Podopieczni Nikoli Grbicia w sobotę cieszyli się ze zwycięstwa w Memoriale Huberta Wagnera, a po ceremonii zamknięcia dostali wolne. Nie mieli wiele czasu na cieszenie się po dobrym występie, w którym pokonali po 3:0 Iran, Argentynę i Serbię, bo w niedzielę o godzinie 23 selekcjoner wyznaczył zbiórkę w Katowicach.

Tydzień, w którym zacznie się mundial, nasi siatkarze rozpoczęli od zajęć w siłowni. Pojechali na nie do Będzina, do nowego obiektu tamtejszego MKS-u. Trochę inny program zajęć mieli libero: Paweł Zatorski i Jakub Popiwczak, którzy dodatkowo ćwiczyli przyjęcie zagrywki. W poniedziałek wieczorem szkoleniowcy zaplanowali pierwszy trening w Spodku. We wtorek będzie tam rozruch, a wieczorem Polaków czeka ostatni sprawdzian, jakim jest sparing z Argentyną. 

Z rywali Polski z grupy C w Katowicach są już Amerykanie, którzy w ostatnim meczu testowym zremisowali we Włoszech z Japonią 2:2. Oni też będą jeździć na siłownię do Będzina, a ich pierwszym przeciwnikiem w mistrzostwach będzie Meksyk.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 0
  • 14
  • 1
  • 1