SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 27 lipca 2022

Plany reprezentacji Polski siatkarzy przed mistrzostwami świata

Przed mistrzostwami świata siatkarzy reprezentacja Polski siatkarzy ma w planie zgrupowania w trzech miejscach i pięć meczów kontrolnych. 

26 sierpnia o godzinie 20.30 Polska rozpocznie w katowickim Spodku pierwszy mecz mistrzostw świata 2022. Rywalem naszej drużyny, która broni tytułu, będzie Bułgaria, 22. w rankingu FIVB. Po finałowym turnieju Ligi Narodów, w której Polacy zajęli trzecie miejsce, siatkarze dostali tydzień wolnego. 1 sierpnia wieczorem kadrowicze zbierają się w Spale, by następnego dnia zacząć pierwsze zgrupowanie przez mistrzostwami świata. Ma się na nim pojawić 17 lub 18 zawodników.

W spalskim COS podopieczni trenera Nikoli Grbicia będą trenować do 12 sierpnia, kiedy przeniosą się Radomia. Tam dzień później rozegrają pierwszy mecz towarzyski z Ukrainą (planowana jest transmisja telewizyjna), innym uczestnikiem siatkarskiego mundialu. Po nim zawodnicy dostaną wolne, ale tylko 24 godziny, ponieważ już wieczorem 14 sierpnia zacznie się kolejne zgrupowanie, tym razem w Krakowie. W Tauron Arenie w dniach 18-20 sierpnia odbędzie się XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a rywalami Polski będą kolejno: Iran (18 sierpnia), Argentyna (19 sierpnia) i Serbia (20 sierpnia).

Po Memoriale Wagnera reprezentanci znów będą mieć dzień wolnego, po czym zbiorą się w Katowicach, gdzie zostaną już do mistrzostw świata. Na 23 sierpnia zaplanowany jest mecz towarzyski z Argentyną, a trzy dni później Polacy rozpoczną rywalizację o obronę tytułu [plan meczów w MŚ]. 

Plan przygotowań reprezentacji Polski

2-12 sierpnia - zgrupowanie w Spale

13 sierpnia - sparing z Ukrainą w Radomiu

15-20 sierpnia - zgrupowanie w Krakowie i Memoriał Wagnera

22 sierpnia - zgrupowanie w Katowicach

23 sierpnia - sparing z Argentyną

26 sierpnia - początek mistrzostw świata

Polską Siatkówkę wspierają

  • 36
  • 2
  • 19
  • 5
  • 1