SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 21 lipca 2022

Finałowy turniej Ligi Narodów 2022. Już bez Brazylii

Brazylia pożegnała się z finałowym turniejem Ligi Narodów. Przegrała zw Stanami Zjednoczonymi, które czeka w półfinale na lepszego z pary Polska - Iran.

W Bolonii rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Narodów 2022. Wielkich niespodzianek nie było, choć zaskoczeniem będzie brak wśród czterech najlepszych drużyn Brazylii. Obrońcy tytułu przegrali ze Stanami Zjednoczonymi, już po raz drugi w obecnej edycji. Pierwszy raz oba zespoły zmierzyły się w turnieju w Brasilii. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów - 19 - zdobył Torej DeFalco, który poprzedni sezon spędził w Indykpolu AZS Olsztyn, a w następnym będzie grać w Asseco Resovii Rzeszów. 

W drugim ćwierćfinale Włosi zgodnie z oczekiwaniami pokonali Holandię, która w fazie kwalifikacyjnej zajęła ósme miejsce. Mecz zaczął się sensacyjnie, bo od prowadzenia Holendrów, jednak później lepsi byli już gospodarze turnieju finałowego. Półfinałowym przeciwnikiem Włoch będzie lepszy w rywalizacji Francji z Japonią (w czwartek o godzinie 18).

O godzinie 21. Polska zagra z Iranem o trzeci z rzędu awans do czołowej czwórki Ligi Narodów. Nasi rywale awansowali do decydującej fazy z siódmej pozycji, a w ostatnim turnieju pokonali Polaków 3:2. Także poprzedni pojedynek tych zespołów rozstrzygnęli na swoją korzyść mistrzowie Azji, a było to na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Także w Lidze Narodów bilans jest niekorzystny dla Biało-czerwonych i wynosi 2:3. Na zwycięzcę tej rywalizacji czekają już w półfinale Amerykanie, a mecz zostanie rozegrany w sobotę.

Wyniki ćwierćfinałów

USA - Brazylia 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:17)

Włochy - Holandia 3:1 (21:25, 25:22, 25:13, 25:22)

  • 12
  • 5
  • 13
  • 2
  • 0