SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek, fot. legavolley.it, 22 kwietnia 2021

Reprezentanci Polski krok dalej od mistrzostwa Włoch

W trzecim z serii meczów finałowych o mistrzostwo Włoch drużynie Wilfredo Leona nie pomogła ani przewaga własnego boiska, ani mentalne podparcie niedzielnym zwycięstwem. Spotkanie było jednostronne, a Sir Safety Conad Perugia przegrała z zespołem Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 18:25, 14:25). Maciej Muzaj nie pojawił się na boisku.

Wilfredo Leonowi nie udało się zbliżyć do fantastycznego wyniku jaki uzyskał w miniony weekend, ale problemy z zaistnieniem na boisku miał w zasadzie cały zespół gospodarzy. Z drugiej strony trudno było cokolwiek zarzucić grze Lube, a blok gości skutecznie niwelował ofensywne starania zawodników Perugii już od pierwszego seta, który mimo iż dość wyrównany w punktach, już od samego początku ujawnił różnicę w dyspozycji obu drużyn.

W kolejnych partiach różnica ta stawała się jeszcze bardziej widoczna – swoboda siatkarzy z Civitanovy kontrastowała z niemocą przeciwników. Choć wyrównany początek trzeciego seta, z coraz lepiej atakującym Aleksandarem Atanasijeviciem zdawał się być zwiastunem zwrotu akcji, Lube nie tylko nie odzyskało kontrolę, ale zakończyło z miażdżącą przewagą – do 14.

Finał rozgrywany jest do trzech wygranych spotkań. Po dzisiejszym meczu Cucine Lube Civitanova prowadz z Sir Safety Conad Perugią 2:1. Drużyny spotkają się ponownie już w najbliższą sobotę.

Statystyki: https://www.legavolley.it/match/34528

  • 1
  • 2
  • 13
  • 1
  • 0