SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek / FIVB, fot. FIVB, 17 kwietnia 2021

Zmiany w składach podczas bańki VNL możliwe

Po gruntownej analizie sytuacji wspólnie z zainteresowanymi stronami VNL 2021 i przy zgodzie medycznej Grupy Roboczej VNL2021 – COVID-19 Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej podjęła decyzję o umożliwieniu krajowym reprezentacjom wymianę do sześciu zawodników w trakcie tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów.

Jak wiemy, zawody zostaną rozegrane w „bezpiecznej bańce” we włoskim Rimini: żeńska część w dniach 25 maja – 25 czerwca, a męska odsłona rozgrywek 28 maja – 27 czerwca.

Do sześciu siatkarek i tyluż siatkarzy będą mogły wymienić w swoich składach reprezentacje podczas VNL 2021. Ze względu na szczególne warunki rozgrywania turnieju zmiana została obwarowana szczegółowymi przepisami. Dokonać jej będzie można tylko raz i to określonego dnia: 9 czerwca w przypadku rozgrywek kobiet i 12 czerwca w przypadku mężczyzn. Jednocześnie bańkę musi opuścić co najmniej taka sama liczba członków delegacji, a planowane zmiany mają zostać zgłoszone już na dwa tygodnie przed startem zawodów.

Ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo epidemiologiczne, spełnionych musi zostać szereg warunków, w tym dwie kwarantanny (jedna obowiązkowa) i czterokrotne testy dla zmienników, łącznie przed i po dotarciu do Rimini.

W ostatnich komunikatach FIVB potwierdziła też, że zmianie nie ulegnie pula nagród VNL, natomiast ogłoszona w piątek decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji Challenger Cup oznacza, że nie będzie awansu do ani spadku z grupy drużyn „pływających” Siatkarskiej Ligi Narodów.

  • 4
  • 3
  • 12
  • 0
  • 0